Щоб не вкрали: у Казахстані вимкнуть усі незареєстровані засоби зв’язку

forbes.kz

Як пише TJournal, ініціатором цієї процедури є Міністерство інформації та комунікації Казахстану. У відомстві кажуть, що такий крок зменшить випадки викрадень мобільних телефонів.

Хоча громадяни цієї країни мали впродовж 2018 року реєструвати не лише мобільні телефони, але й модеми, роутери, планшети та «розумні» годинники.

Для реєстрації особі необхідно вказати свій ідентифікаційний номер, IMEI (код приладу) та номер телефону. Автор тексту Вадим Борейко розповідає, що в нього також запитали домашню адресу.

Директор казахстанського Міжнародного бюро з прав людини і дотримання законності Євген Жовтіс сумнівається у необхідності подібної реєстрації. Він переконаний, що такий крок влади покликаний полегшити роботу правоохоронців не в питанні пошуку викрадених телефонів, а у прослуховуванні громадян.

Нагадаємо, у квітні цього року Міжнародна організація «Комітет захисту журналістів» (CPJ) закликала владу Казахстану припинити кримінальне переслідування видань «Forbes Казахстан» та Ratel.kz і їхніх журналістів.

Торік опозиційного казахського журналіста Жанболата Мамая засудили до трьох років обмеження волі, звинувативши у відмиванні грошей.

comments powered by Disqus