Netflix заблокувала в Саудівській Аравії епізод шоу, де критикували принца

Netflix заблокувала в Саудівській Аравії епізод шоу, де критикували принца

16:30,
2 Січня 2019
2406

Netflix заблокувала в Саудівській Аравії епізод шоу, де критикували принца

16:30,
2 Січня 2019
2406
Netflix заблокувала в Саудівській Аравії епізод шоу, де критикували принца
Netflix заблокувала в Саудівській Аравії епізод шоу, де критикували принца
Автори:
Влада Саудівської Аравії звинуватила шоу в тому, що воно порушує закони країни про кібезлочинність

Як пише The New York Times, стрімінговий сервіс Netflix заблокував перший епізод жовтня шоу «Патріотичний акт із Хасаном Мінажем». У ньому, зокрема, критикували принца Саудівської Аравії Мухаммеда бін Салмана (Mohammed bin Salman).

Також ведучий Хасан Мінаж у програмі критикував стосунки США та Саудівської Аравії після убивства саудівського журналіста The Washington Post Джамаля Хашоггі в посольстві цієї країни в Туреччині.

«Зараз гарна нагода переглянути наші стосунки з Саудівською Аравією. Я кажу це і як мусульманин, і як американець», — зазначив у шоу пан Мінаж.

Netflix зробила недоступним епізод у Саудівській Аравії після скарги на нього урядової Комісії з комунікацій та інформаційних технологій цієї країни. Як пише The Financial Times, епізод усе ще доступний до перегляду в YouTube.

«Ми рішуче підтримуємо художню свободу по всьому світу і видалили цей епізод тільки в Саудівській Аравії після того, як ми отримали дійсний юридичний запит. Це зроблено задля дотримання місцевого законодавства», — заявив стрімінговий сервіс.

Місцевий закон про кіберзлочинність забороняє «виробництво, підготовку, передачу або зберігання матеріалів, що впливають на громадський порядок, релігійні цінності, суспільну мораль і приватність» в інтернеті. Журналісти критикують цей закон через фактичну легалізацію цензури.

Комітет захисту журналістів (CPJ) називає Саудівську Аравію третьою найбільш цензурованою країною після Еритреї та Північної Кореї. В організації зазначають, що тамтешня «влада використовує закони, які начебто покликані боротися з тероризмом, проти свободи слова».

Нагадаємо, 2 жовтня 2018 року саудівський журналіст The Washington Post Джамаль Хашоггі пішов до консульства Саудівської Аравії у Стамбулі для вирішення особистих питань і зник.

Саудівські офіційні особи спочатку наполягали на тому, що Хашоггі покинув будівлю 2 жовтня. Турецька влада заявила, що його там вбили. Пізніше Саудівська Аравія змінила свою позицію щодо смерті Хашоггі й повідомила, що його вбивство було умисним.

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
brandsynario.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду