Google News можуть закрити у Європі через «податок на лінки»

gaia.adage.com

Як пише The Guardian, такий прогноз озвучив Річард Гіґрас (Richard Gingras), віце-президент пошукової системи новин від Google. Компанія вкрай стурбована вимогою нової Директиви про авторське право, яку вже підтримав Європарламент. Остаточно за неї мають голосувати у січні, проте Google планує вплинути на Єврокомісію та членів Європейського Союзу, щоб документ таки не набрав чинності.

Як вже писав «Детектор медіа», найбільше дискусій викликають статті 11 та 13 документу.  Стаття 11 має на меті надати видавцям та медіа можливість заробляти гроші, коли такі компанії, як Google, посилаються на їхні історії. Стаття 13 вимагає від інтернет-платформ, як YouTube чи Facebook, блокувати неліцензований контент від користувачів, який захищений авторським правом. 

Річард Гіґрас нагадує, що раніше були спроби обкласти Google «податком на лінки» в Іспанії. Тоді мотивом було підтримати фінансове становище преси. Але компанія просто закрила сервіс у цій країні, що, за словами пана Гіґраса, лише зменшило трафік у іспанських веб-сайтів.

Він підкреслює й інші переваги сервісу. Приміром, нові інформаційні сайти з його допомогою можуть знайти собі аудиторію. Крім того, менеджер Google зазначив про неприбуткову природу Google News.

Сервіс справді не містить реклами, утім допомагає компанії довше затримувати користувачів на своїй платформі.

Нагадаємо, технологічні компанії різко виступають проти оновлення європейського законодавства про авторське право. У червні кілька десятків представників технологічного світу звернулися із відкритим листом до президента Європейського парламенту з попередженням, що Директива "робить безпрецедентний крок на шляху трансформації інтернету з відкритої платформи для обміну та інновацій в інструмент автоматичного спостереження та контролю його користувачів".

Натомість у Європарламенті відкидають такі закиди та наголошують, що законодавчі зміни допоможуть «авторам, виконавцям та журналістам отримувати гідну платню за свою роботу».

comments powered by Disqus