Бородянський запропонував додати до ЗНО тест на медіаграмотність

Укрінформ

У Міністерстві культури, молоді та спорту вважають, що частина зовнішнього незалежного оцінювання або ж окремий шкільний іспит повинні стосуватися медіаграмотності.

Про це повідомив міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський під час публічної дискусії «Свобода слова, захист журналістів та інформаційного простору України від дезінформації (маніпуляції та фейків)», передає «Укрінформ».

«Ідея є. Її ще зарано вголос проговорювати. Але ми вважаємо, що країна, яка знаходиться в епіцентрі такої потужної інформації війни, як наша, повинна займатися цим питанням (медіаграмотності - ред.), починаючи зі школи. І озвучу не обговорену поки що з Міністерством освіти сентенцію, тому це дуже-дуже наперед, але я вважаю, що частиною ЗНО або такого тесту, який є фінальним у школі, повинне бути розуміння людиною, як залишатись убезпеченим в інформаційному просторі», — заявив він.

ЗНО — дуже потужний інструмент у цьому випадку, вважає Бородянський. Але його треба використовувати обережно, каже він.

«Тому поки це лише ідея не більше й не менше того», — сказав міністр.

Перший заступник міністра Анатолій Максимчук навів результати нещодавнього дослідження Internews та USAID, за якими зі 100% опитаних 75% висловили впевненість у тому, що можуть відрізнити фейки від достовірної інформації, але коли їх попросили знайти фейк, то відрізнити його від правди змогли лише 11%.

Нагадаємо, раніше ми писали, що Мінкульт пропонує запровадити індекс достовірності новин у ЗМІ.

Фото: Укрінформ

comments powered by Disqus