Білл Клінтон вважає, що США повинні надалі стежити за свободою інтернету у світі

mrconservative.com

За словами колишнього американського президента, є багато держав, зацікавлених допомогти спостерігати за інтернетом, однак насправді вони прагнуть придушити інакодумство.

Білл Клінтон вважає, що США були добрими розпорядниками інтернету і допомагали зберегти його відкритим та доступним. За його словами, відійти від цієї історичної ролі Америку змушують останні викриття діяльності АНБ.

Тим не менш, Клінтон наголошує, що відсторонення Америки від попередньої ролі може спричинити згортання свободи інтернету, урядових обмежень замість надання можливостей громадянам.

Колишній президент з пересторогою ставиться до ініціативи американського уряду передоручити нагляд за інтернет-політикою групі міжнародних партнерів (так званих international multi-stakeholders).

Клінтон каже, що загалом розуміє цю ініціативу, однак зазначає: «Я знаю, що багато цих так званих multi-stakeholders насправді є урядами, які хочуть змусити людей замовкнути та обмежити доступ до інтернету».

Перестороги Білла Клінтона підтримує керівник Wikimedia Foundation Джиммі Вейлз. За його словами, часто вживаний вираз про «чутливість локальної культури» може насправді позначати цензуру.

Раніше Сполучені Штати Америки заявили, що відмовляються надалі контролювати світову інтернет-спільноту і хочуть перекласти цю відповідальність на альтернативну організацію. 

comments powered by Disqus