Анастасія Станко: Журналісти мають тиснути на владу, аби вона вживала заходів для звільнення полонених

00:00,
4 Липня 2014
1882

Анастасія Станко: Журналісти мають тиснути на владу, аби вона вживала заходів для звільнення полонених

00:00,
4 Липня 2014
1882
Анастасія Станко: Журналісти мають тиснути на владу, аби вона вживала заходів для звільнення полонених
Журналістка «Громадського телебачення» Анастасія Станко наголошує, що зараз багато людей перебувають у жахливих умовах в полоні терористів, і ніхто не знає про їх подальшу долю –  ЗМІ мають  привертати увагу до цього.

Як відомо, Анастасію Станко та оператора Іллю Безкоровайного увечері 2 липня відпустили з полону представники самопроголошеної «Луганської народної республіки». Сьогодні вона виступила на семінарі  «Безпека журналіста під час роботи в зоні конфлікту», який провела ГО «Телекритика».

«Мені у соціальних мережах писали, що я там герой чи ще хтось, але це не так, я просто не оцінила масштабів жаху у Луганську», - сказала пані Станко.

«Я б не акцентувала увагу так на мені, і на тому, що ми вийшли, - наголосила вона.  - Дуже багато людей зараз в полоні, за них не турбуються  і не клопочуть як за нас. Їхні сім’ї не знають, де вони саме сидять і що роблять. Завдання журналістів зараз – натиснути на владу, щоб вона вирішувала цю проблему».

Перебуваючи у полоні, Станко бачила викраденого терористами Володимира Семистягу, голову луганської «Просвіти», про якого раніше ЗМІ писали як про загиблого.  

«Ми сиділи в цьому підвалі - ви не уявляєте як там тягнеться час, - сказала журналістка. - Зараз я говорю з вами, роздаю інтерв’ю, а Семистяга та інші і далі сидять в гаражі чи підвалі, їм холодно, вони не знають, яка година дня чи ночі, тому що там не пробивається сонце. Вони не знають скільки днів чи місяців вони там ще просидять, чи їх обміняють, чи розстріляють, якщо терористи будуть тікати».

Журналістку запитували, чи вдавалось їй зберігати спокій, будучи у полоні. Вона розповіла, що намагалась спокійно розмовляти з тими терористами, які були більш адекватні.

«Я була собою. Ми намагались пояснити їм, що ми справді приїхали зняти репортаж про те, як все є насправді. Для мене це було важливим, бо я знімала з того боку конфлікту, потрібно було зняти з іншого», - пояснила пані Станко. Вона навіть пропонувала їм показати відзнятий сюжет: «Ми їх пропонували подивитись те, що вийде, і потім вирішити, що з нами робити, у залежності від того, чи правдивий матеріал. Але вони не погодились».

Під час семінару розповідали, як працювати в гарячих точках, Наталя Гуменюк, Юрій Луканов, Андрій Куликов, Вахтанг Кіпіані  та Юрій Лелявський.

Семінар організовано за підтримки Internews Network в рамках програми U-Media.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: MediaSapiens
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду