Завдяки Трампу американці знову цінують незалежну пресу
Газети, радіостанції і телекомпанії фіксували зростання своїх рейтингів ще під час передвиборної кампанії в 2016 році, однак цей тренд продовжився і після інавгурації Трампа, повідомляє «Укрінформ» з посиланням на AFP.
Крім того, все більше глядачів і читачів готові платити за роботу журналістів. Після того як Трамп назвав CNN «постачальником фейкових новин», кількість глядачів цієї телекомпанії тільки за один тиждень в січні зросла на 94 відсотки, зазначає далі агентство.
Газета The New York Times повідомила, що в четвертому кварталі 2016 року в її онлайн-видання з'явилося 300 тисяч нових передплатників.
Експерти пояснюють таку тенденцію тим, що багато американців нині усвідомлюють цінність незалежної журналістики. «Від своїх абонентів ми чуємо про те, що існує сильна потреба у фактах і правді. Тому вони звертаються до тих, кого вони вважають хорошими брендами і достовірними джерелами», - заявив Ден Шауб з медіагрупи McClatchy.
Раніше Інститут вивчення журналістики Ройтерс (Reuters Institute for the Study of Journalism) почав розробляти рекомендації, як журналістам писати про Трампа та його адміністрацію, та загалом про людей при владі, які кажуть неправду.
Нагадаємо, наприкінці минулого року конгрес США прийняв законопроект про оборонний бюджет, який серед іншого передбачає і реорганізацію американських державних органів іномовлення. Законопроект передбачає реструктуризацію керівництва Ради керуючих з питань мовлення (BBG, Broadcasting Board of Governors) . Комісію з дев'яти членів обох партій, яка здійснює нагляд за діяльністю BBG, замінить більш вузький за складом консультативний орган без права прийняття рішень. Повноваження комісії будуть передані новому виконавчому директору.
Також минулого року в ЗМІ поширювалися чутки про наміри Дональда Трампа створити власну імперію кабельного телебачення. Politico іронізує, що тепер президент отримає під свій контроль цілу мережу мовників.