Fox News був основним джерелом новин для 40% виборців Трампа - дослідження Pew Research Center

Fox News був основним джерелом новин для 40% виборців Трампа - дослідження Pew Research Center

10:59,
20 Січня 2017
2736

Fox News був основним джерелом новин для 40% виборців Трампа - дослідження Pew Research Center

10:59,
20 Січня 2017
2736
Fox News був основним джерелом новин для 40% виборців Трампа - дослідження Pew Research Center
Fox News був основним джерелом новин для 40% виборців Трампа - дослідження Pew Research Center
Автори:
За даними нового опитування Pew Research Center, американці, які стверджують, що голосували за Трампа на загальних виборах у США, головним чином покладалися на Fox News як основне джерело новин про передвиборчу кампанію впритул до самих виборів 2016, в той час як виборці Клінтон називали масив різних джерел.

Результати дослідження опубліковані на сайті Pew Research Center. 

Опитування проводилося з 29 листопада по 12 грудня 2016 серед 4183 дорослих, які є членами національно репрезентативної вибірки випадково обраних американців (ATP - The American Trends Panel) дослідницького центру Pew. 

Коли виборців попросили написати основне джерело новин про вибори, 4 з 10 виборців Трампа вказали Fox News. Наступне найбільш поширене джерело серед прихильників Трампа - CNN - було назване лиш 8% його виборців. 

Однак, виборці Клінтон не групувалися навколо одного джерела. CNN називали частіше, аніж будь-який інший, але у цих 18% не було нічого спільного з тим домінуванням, що мав Fox News серед виборців Трампа. Натомість, спектр джерел виборців Клінтон був куди ширшим. MSNBC, Facebook, місцеве телебачення, NPR, ABC, The New York Times та CBS назвали від 5% до 9% її виборців.

Більше того, хоча Fox News очолює список джерел прихильників Трампа, тільки 3% виборців Клінтон назвали його в якості основного джерела. І в той час, як MSNBC був названий 9% останніх, лиш 1% виборців Трампа покладався на нього найбільше. The New York Times та NPR також значно частіше називалися виборцями Клінтон, аніж Трампа. 

Ці дані узгоджуються з результатами попередніх досліджень, які показують, що ті, хто опинилися по обидва боки, мають суттєво відмінне медіа-меню, з особливим акцентом на Fox News серед консерваторів. 

Разом із тим, деякі джерела були названі приблизно однаково виборцями з обох таборів. Серед них опинилися дві новинні мережі мовлення (NBC та CBS) і Facebook, попри те, що сайт соціальної мережі не є новинною організацією. Майже кожен з десяти опитаних - і серед виборців Трампа (7%), і Клінтон (8%) - сказали, що Facebook був місцем, звідки вони отримали найбільше інформації про кампанію, хоча цілком імовірно (тобто очевидно, - MS), що конкретні новинні джерела, повідомлення яких заповнювали їхню новинну стрічку, істотно відрізнялися. В цілому, 8% виборців назвали Facebook в якості основного джерела для новин про вибори, що поступився лише Fox News (19% виборців) та CNN (13%). 

Основні джерела новин, згадані щонайменше 3% від кожної групи виборців, виокремлені дещо іншим чином: вони складаються виключно з давніх національних брендів новин - кабельного та ефірного телебачення, газет, радіо - поруч з місцевими засобами масової інформації та Facebook. Онлайн-медіа, які відіграли значну роль в кампанії, практично не називалися в якості основного джерела новин ані виборцями Трампа, ані Клінтон. Головним чином тут ідеться про Breitbart (що назвали 1% виборців), один з перших прихильників кампанії Трампа; BuzzFeed, який повідомляв про чимало історій першим протягом виборів (не був названий виборцями взагалі); та The Huffington Post, який додавав редакційну примітку до кожної статті про республіканського кандидати впродовж виборів, зазначаючи, що Трамп - брехун, проте, з тих пір припинив таку практику (був названий 1% виборців). 

Раніше MediaSapiens писав про дослідження, проведеного економістами Метью Гентзкова (Matthew Gentzkow) зі Стенфордського університету і Ханта Алкота (Hunt Allcott) з Нью-Йоркського університету, стосовно того, чи дійсно фейкові новини допомогли Дональду Трампу перемогти на виборах у США. 

Їх робота під назвою «Соціальні медіа і фейкові новини на виборах 2016 року» поєднує дані веб-переглядів, опитування серед 1200 осіб після виборів та створення бази даних фейкових новин, які стосуються передвиборчої кампанії, на основі інформації від відомих сайтів-фактчекерів, в тому числі PolitFact. База новин охоплює три місяці, що передували виборам. Дослідники дійшли висновку, що роль соціальних медіа була переоціненою, а телебачення залишається основним інструментом для споживання політичних новин на сьогоднішній день. Тільки близько 14% американців вважають соціальні медіа основним джерелом для споживання новин.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Дональд Трамп, YouTube
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду