Комітет захисту журналістів назвав кіберпростір зоною ризику для свободи слова

Комітет захисту журналістів назвав кіберпростір зоною ризику для свободи слова

00:00,
9 Лютого 2014
2514

Комітет захисту журналістів назвав кіберпростір зоною ризику для свободи слова

00:00,
9 Лютого 2014
2514
Комітет захисту журналістів назвав кіберпростір зоною ризику для свободи слова
Комітет захисту журналістів назвав кіберпростір зоною ризику для свободи слова
Масові програми США та Сполученого Королівства зі стеження, обмежувальне Інтернет-законодавство в різних країнах та хвиля кібератак по всьому світу – саме на ці проблеми звертає увагу Комітет захисту журналістів (CPJ) у Списку загроз для свободи слова, опублікованому на офіційному сайті організації.

До звичного переліку країн із обмеженою свободою слова CPJ додав наднаціональний кібер-простір. Комітет пояснює це тим, що зараз відбувається зниження свободи в Інтернеті, який традиційно вважався критичним середовищем для журналістів у всьому світі.

Серед країн із низькою свободою преси CPJ виділив такі авторитарні держави, як Єгипет, Бангладеш, Сирія, В’єтнам. Комітет також звертає увагу на стрімке згортання свободи вираження у номінально демократичних країнах, таких як Еквадор, Туреччина, Росія.

«Жорстокість та репресії залишаються найбільшою загрозою для журналістів у всьому світі, але онлайн-цензура та масове стеження також руйнує глобальний потік інформації», – каже виконавчий директор CPJ Джоел Саймон (Joel Simon). – Інтернет став необхідною для журналістів платформою у здійсненні їхньої роботи та публікації матеріалів. Але урядова цензура та моніторинг, від Китаю до Ірану, стають більш витонченими й онлайн-репресії, зрештою, посилюються».

Виконавчий директор CPJ також звертає увагу на політику США. Він зазначає, що в той час, як президент Обама висловлюється за свободу Інтернету, програми стеження Агенства національної безпеки «підривають довіру до Мережі як способу незалежного вираження».

Список Комітету захисту журналістів базується на експертних висновках його співробітників і загалом бере до уваги такі індикатори свободи преси, як загибель та ув’язнення журналістів, обмежувальне законодавство, цензура, безкарність анти-журналістських атак, а також вигнання журналістів.

Країни, включені до Списку загроз не обов’язково є найбільшими порушниками свободи преси. Це скоріше місця, де CPJ задокументувала найбільше погіршення медіа-клімату в 2013 році. Кіберпростір не підпадає під стандартні критерії, однак Комітет включив його до цього списку, щоб привернути увагу до погіршення умов для висловлювань та загрози для незалежної журналістики в Інтернеті.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
rybinsk-onse.ru
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду