У ВВС розповіли, чи планується зміна місії корпорації

У ВВС розповіли, чи планується зміна місії корпорації

16:03,
17 Травня 2016
3682

У ВВС розповіли, чи планується зміна місії корпорації

16:03,
17 Травня 2016
3682
У ВВС розповіли, чи планується зміна місії корпорації
У ВВС розповіли, чи планується зміна місії корпорації
Автори:
«Біла книга» - остаточний план реформування BBC, який уряд Великобританії представив минулого тижня - пропонує нове формулювання місії BBC, хоча сама місія корпорації лишиться незмінною.

Про це журналісту MediaSapiens повідомили у корпорації. 

Як говориться у «білій книзі» (с. 28), «очевидно, що основна місія BBC - інформувати, навчати та розважати - повинна залишитися». «Біла книга» також відзначає: «Разом із тим, наступна Хартія надає можливість більш повно пояснити, чого ми чекаємо від BBC, розширивши існуюче формулювання її місії». Тож «біла книга» пропонує нове формулювання місії BBC: «Діяти в суспільних інтересах і навати всім аудиторіям об’єктивний та унікальний медіаконтент високої якості, покликаний інформувати, навчати та розважати». 

У заяві BBC у відповідь на «Білу книгу» генеральний директор BBC Тоні Холл сказав, що вона «дає мандат для сильної, творчої BBC, якій довіряє публіка. BBC, яка буде благом для креативних галузей і, що найголовніше, для Британії в цілому. Майбутнє ВВС багато обговорювалося. Ставилися глибокі питання про її роль та місце у Великобританії. Це правильний та здоровий процес, і я вітаю ці обговорення. В кінці [цього процесу] ми будемо мати Хартію, яка діятиме наступні 11 років, гарантований на цей же період механізм фінансування BBC через обов’язковий ліцензійний збір з домогосподарств [license fee], і підтримку масштабів того, що BBC робить сьогодні. «Біла книга» підтверджує нашу місію інформувати, навчати та розважати всі аудиторії на ТБ, радіо та в онлані». 

У цій же заяві BBC також йдеться про те, що є «деякі області [нової Хартії], про які BBC буде продовжувати говорити з урядом для вирішення питань, що залишилися».

Минулого тижня уряд Великобританії представив остаточний план реформування BBC - так звану «білу книгу». «Біла книга» ляже в основу Королівської Хартії, яка формулює основні принципи роботи BBC та встановлює механізм фінансування корпорації, а також структуру управління. Нинішня Королівська Хартія BBC діє до кінця 2016 року. Нова Хартія буде ухвалена на 11-річний період. 

White Paper називається остаточний варіант програмних документів, на відміну від Green Paper – попереднього варіанту. 

Раніше The Telegraph повідомляв про те, що місію BBC «інформувати, навчати та розважати» перепишуть вперше за 100 років. Про такі зміни вирішив заявити міністр у справах культури, ЗМІ і спорту Джон Віттінгдейл у зв’язку з тим, що BBC стала «занадто схожою на комерційних конкурентів». 

Лорд Рейт, перший генеральний директор BBC, ухвалив місію мовника ще в 1922 році. З тих пір «інформувати, навчати та розважати» слугувало керівним принципом для створення програм.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
The Week
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду