Місію BBC перепишуть вперше за 100 років - The Telegraph

Місію BBC перепишуть вперше за 100 років - The Telegraph

13:34,
12 Травня 2016
2626

Місію BBC перепишуть вперше за 100 років - The Telegraph

13:34,
12 Травня 2016
2626
Місію BBC перепишуть вперше за 100 років - The Telegraph
Місію BBC перепишуть вперше за 100 років - The Telegraph
Автори:
Місія BBC «інформувати, навчати та розважати» буде вперше переписана за 100 років британськими міністрами.

Як пише The Telegraph, принципи, які не змінювалися протягом 100 років, будуть «адаптовані» - до них додадуться вимоги відрізнятися від конкурентів та бути неупереджуваними. 

Про такі зміни вирішив заявити міністр у справах культури, ЗМІ і спорту Джон Віттінгдейл у зв’язку з тим, що BBC стала «занадто схожою на комерційних конкурентів». 

Лорд Рейт, перший генеральний директор BBC, ухвалив місію мовника ще в 1922 році. З тих пір «інформувати, навчати та розважати» слугувало керівним принципом для створення програм.

На думку The Telegraph, з документу, публікація якого була запланована на 11 травня, має стати зрозуміло, що міністри вважають формулювання місії корпорації недостатньо грунтовним, аби змусити мовник створювати програми високої якості. 

Тож воно буде переписаним на користь наступного: корпорація повинна виробляти «неупереджений, відмінний контент», який інформує, навчає та розважає. 

У постскриптумі на додачу міститиметься детальна інформація про те, як саме програми повинні відрізнятися від тих, які пропонує комерційний сектор. 

Корпорація зіткнулася з критикою за покупку таких американських форматів, як «Голос», тож пан Віттінгдейл опублікував дослідження, припускаючи що BBC One став більш схожим до комерційних конкурентів ЗМІ за останні кілька років. 

Проте, схоже, що він і сам не вірить, що будь-яке розважальне шоу BBC, як от «Танці з зірками» (Strictly Come Dancing) чи «Великий пекарський турнір» (The Great British Bake Off) зіткнуться з проблемами через зміну формулювання принципів корпорації. 

З посиланням на поточну місію, у консультаційному документі, опублікованому Міністерством у справах культури, ЗМІ та спорту в липні минулого року, зазначалося: «Це дуже широка місія, і є ризик, що BBC змагатиметься за рейтинги, а не якість чи оригінальність, під знаменом «розваги». 

Чиновник, який брав участь у підготовці документу, додав: «Проблема в тому, що будь-яка програма, навіть зроблена погано, відповідатиме такому фреймворку». 

Документ також міститиме плани щодо присудження корпорації 11-річної королівської грамоти і включатиме пропозиції щодо перегляду системи управління та підвищення прозорості стосовно того, як корпорація витрачає 3,7 млрд фунтів стерлінгів доходів ліцензійного збору. 

За дотриманням принципу неупередженості BBC уперше стежитиме британський регулятор Ofcom. Ймовірно, що наглядова рада корпорації BBC Trust буде розпущена. 

Правляча у Британії Консервативна партія неодноразово звинувачувала BBC у симпатіях до лівих політичних сил. Консерватори, які повернулися до влади у 2010, вже накладали на BBC обмеження фінансового характеру. Зокрема, вони на 7 років заморозили збільшення телевізійного збору, за рахунок якого фінансується корпорація, а також наклали на BBC інші фінансові зобов’язання. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
The Telegraph
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду