Комітет свободи слова розпланував роботу на перше півріччя 2016 року

Комітет свободи слова розпланував роботу на перше півріччя 2016 року

13:00,
28 Січня 2016
1389

Комітет свободи слова розпланував роботу на перше півріччя 2016 року

13:00,
28 Січня 2016
1389
Комітет свободи слова розпланував роботу на перше півріччя 2016 року
Комітет свободи слова розпланував роботу на перше півріччя 2016 року
Автори:
Члени Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики на черговому засіданні 27 січня 2016 року прийняли план роботи на період четвертої сесії Верховної Ради України восьмого скликання (лютий-липень 2016 року).

Зокрема планується підготувати майже 30 проектів законодавчих актів на розгляд Верховної Ради України, де є Комітет є головним. А саме законопроекти: № 2766 про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (щодо визначення передач європейського виробництва); № 3504 про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (щодо уточнення умов розповсюдження програм телерадіоорганізацій у складі універсальної програмної послуги), № 2702 про внесення змін до деяких законів України (щодо удосконалення законодавчого регулювання у галузі зовнішньої реклами) та ін. Ще 12 законопроектів Комітет має розглянути і подати свої пропозиції. Наприклад, проект Закону № 3588 про внесення змін до Закону України «Про статус народного депутата України» (щодо доступу до інформації з обмеженим доступом); № 3505 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони публічної демонстрації терористичної атрибутики чи символіки та ін.

Чотири засідання Комітет планує провести на виїзді, зокрема, на одному з них у травні народні депутати хочуть розглянути питання «Суспільне телебачення і радіомовлення на регіональному рівні: виклики процесу становлення».

У розділі IV «Питання, які розглядаються Комітетом у порядку контролю за виконанням законів, постанов Верховної Ради, власних рішень» члени Комітету визначили, що проконтролюють виконання законів про суспільне мовлення, інституційні та технічні аспекти реформування парламентських засобів масової інформації, а також заслухають звіт Нацради з питань телебачення і радіомовлення за 2015 рік.

Парламентські слухання з профільних питань Комітет на четверту сесію не планує. А ось комітетських хоче провести аж кілька, зокрема на тему: «Законодавчі та практичні аспекти забезпечення прозорості і відкритості діяльності органів місцевого самоврядування в умовах децентралізації»; «Аудіовізуальні засоби масової інформації в Україні: медіареформи у сучасній країні»; «Українське радіо як складова інформаційної безпеки держави: виклики і загрози».

Досить великий за обсягом Розділ VІ «Конференції, семінари, “круглі столи”, інші заходи, які будуть проводитись Комітетом або за його участю». Зокрема парламентарі планують провести круглі столи «Імплементація Закону України «Про доступ до публічної інформації»: узагальнення практики застосування та практичні кроки щодо реалізації поточних законодавчих ініціатив»; «Інформаційне телерадіомовлення України на тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим, непідконтрольних територіях Донецької і Луганської областей, у зоні АТО: стан і проблеми якісного покриття сигналом та протистояння пропагандистській експансії Російської Федерації»; «Виконання вимог законодавства щодо реклами на телебаченні і радіо» тощо.

Повністю план роботи Комітету можна прочитати тут.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2023 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду