У Держдумі РФ запропонувати маркувати ЗМІ, що отримують іноземні гранти

У Держдумі РФ запропонувати маркувати ЗМІ, що отримують іноземні гранти

13:34,
23 Жовтня 2015
3782

У Держдумі РФ запропонувати маркувати ЗМІ, що отримують іноземні гранти

13:34,
23 Жовтня 2015
3782
У Держдумі РФ запропонувати маркувати ЗМІ, що отримують іноземні гранти
У Держдумі РФ запропонувати маркувати ЗМІ, що отримують іноземні гранти
Автори:
Член комітету Держдуми РФ з інформполітики, інформаційних технологій та зв’язків Олексій Казаков запропонував ввести спеціальний знак для ЗМІ, які отримують іноземні гранти.

Про це повідомляє «РИА Новости»

Таку пропозицію, за словами Казакова, він має намір представити у вигляді поправки до другого читання законопроекту, який зобов’язує ЗМІ під загрозою штрафу повідомляти Роскомнагляд про іноземне фінансування протягом 30 днів з моменту його отримання. 

«Якщо законопроект ухвалять у першому читанні, я пропонуватиму поправку до його другого читання - про обов’язкове введення знаку для засобу масової інформації, яке отримує іноземні гранти», - сказав Казаков. 

Споживач, відкриваючи газету, повинен розуміти, чию думку він читає, та хто її оплачує, і робити висновки, заявив депутат. 

«Потрібно деякі моменти (у законопроекті) уточнити, допрацювати, однак моя думка - головний аспект - інформування читача, за чиї гроші видається конкретне ЗМІ. Бізнес виключили з цього процесу, реклама під цей законопроект не підпадає, заробляйте гроші, багатійте», - додав він. 

Законопроект, який зобов’язує ЗМІ повідомляти Роскомнагляду про отримання іноземного фінансування, був внесений на розгляд Держдуми в жовтні. Документ підготували депутати від трьох фракцій - Вадим Харлов («Справедливая Россия»), Олександр Ющенко (КПРФ) та Вадим Дєньгін (ЛДПР). 

ЗМІ, які не повідомили Роскомнагляд у 30-денний термін про отримання фінансування з-за кордону, автори законопроекту запропонували штрафувати на суму отриманих коштів, а на посадових осіб - видавців чи керівників - накладати штраф у розмірі від 30 до 50 тисяч рублів. Неодноразове порушення стане підставою для припинення судом діяльності ЗМІ. 

Представники медіа, пише «Коммерсант», на розширеному засіданні комітету з інформполітики попросили хоча би прибрати з законопроекту до другого читання необхідність звітувати про кошти, отримані за підписку від іноземних громадян і юридичних осіб. Голова комітету з інформполітики Леонід Лєвін назвав цю пропозицію «розумною». 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
ria.ru
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду