«Нова газета»: МЗС РФ порадило Канигіну не їздити в місця, подібні так званій «ДНР»

«Нова газета»: МЗС РФ порадило Канигіну не їздити в місця, подібні так званій «ДНР»

12:12,
7 Липня 2015
3296

«Нова газета»: МЗС РФ порадило Канигіну не їздити в місця, подібні так званій «ДНР»

12:12,
7 Липня 2015
3296
«Нова газета»: МЗС РФ порадило Канигіну не їздити в місця, подібні так званій «ДНР»
«Нова газета»: МЗС РФ порадило Канигіну не їздити в місця, подібні так званій «ДНР»
Автори:
Слідчий комітет та МЗС РФ, на думку «Нової газети», не реагують належним чином на факт затримання, незаконного позбавлення волі, побиття та видворення в Росію їхнього спеціального кореспондента Павла Канигіна «ДНРівцями», чим наводять російських журналістів на думку про подвійні стандарти відомств у сфері захисту журналістів.

Про це повідомляється на сайті «Нової газети».

За словами порталу, їхній спецкор Павло Канигін був затриманий на території Донецької області, де його незаконно позбавили волі, побили та відправили до Росії. Також представники так званої «ДНР» змусили журналіста пройти медогляд і неправдиво звинуватили у вживанні наркотиків. Пізніше результати медичних досліджень в Москві це спростували.

Газета порівнює цю подію з історією про кореспондента «Первого канала». При цьому зауважує, що у випадку Канигіна мало місце не тільки незаконне позбавлення волі і перешкоджання журналістській діяльності, але ще й навмисне заподіяння шкоди здоров’ю із застосуванням зброї; побиття, наклеп з використанням службового становища та перевищення посадових повноважень, поєднане із застосуванням насилля, зброї та спецзасобів.

26 червня «Нова газета» надіслала заяву до Слідчого комітету Росії з проханням порушити кримінальну справу, але відповіді не отримала. Портал зауважує, що щодо депортації журналістки «Первого канала» Олександри Черепніної справу порушили миттєво. На цій підставі газета зазначає, що, мабуть, у відомстві журналістів поділяють на «правильних» і «неправильних», а злочинців — на своїх і чужих.

Також «Нова газета» надіслала запит до МЗС Росії. У отриманій відповіді повідомлялося, що в МЗС «занепокоєні тим, що сталося з Павлом Канигіним, і докладали активних зусиль для сприяння визволенню журналіста». Газета зауважує, що про жодні «активні методи» нікому не відомо.

Російська газета з обуренням сприйняла слова директора департаменту інформації і друку А. Лукашевича, який попросив «надалі враховувати статус території та завчасно і ретельно опрацьовувати питання, пов'язані з зарубіжними поїздками, особливо в регіони з підвищеними ризиками для безпеки людей, щоб уникати подібного роду інцидентів». Як вважає портал, дипломатичне відомство радить Павлу Канигіну не їздити в такі сумнівні місця, де з ним може трапитися «інцидент».

Газета повідомляє, що продовжує надсилати запити і вимагає реакції на злочини, що було скоєно щодо Павла Канигіна в Донецьку.

Нагадуємо, MediaSapiens писав, що Комітет із захисту журналістів засудив затримання на території, підконтрольній «ДНР», російського журналіста «Нової газети» Павла Канигіна.

Також під час «Донбас Медіа Форуму» журналісти з Польщі, Сполучених Штатів та Росії, серед яких був і Павло Канигін, розповіли про особливості роботи на сході України та редакційну політику своїх видань у висвітленні конфлікту.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Павло Канигін, Нова газета
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду