Американці розділилися у ставленні до користування Гілларі Клінтон персональною електронною поштою на посаді держсекретаря

Американці розділилися у ставленні до користування Гілларі Клінтон персональною електронною поштою на посаді держсекретаря

11:19,
19 Березня 2015
2716

Американці розділилися у ставленні до користування Гілларі Клінтон персональною електронною поштою на посаді держсекретаря

11:19,
19 Березня 2015
2716
Американці розділилися у ставленні до користування Гілларі Клінтон персональною електронною поштою на посаді держсекретаря
Американці розділилися у ставленні до користування Гілларі Клінтон персональною електронною поштою на посаді держсекретаря
Автори:
Неприхильне ставлення до Гілларі Клінтон посилюється, а сприйняття її як «чесної особи, що заслуговує на довіру» зменшилося. Це – наслідок викриття того, що у веденні справ Держдепартаменту США вона користувалася персональним аккаунтом електронної пошти.

Про це свідчать результати опитування, проведеного CNN/ORC.

Проте це, ймовірно, не завдає шкоди шансам Гілларі Клінтон на перемогу у президентських виборах 2016 року, пише CNN.

Згідно з опитуванням, 57 відсотків американців пишалися б, якби Клінтон стала їхнім президентом.

Натомість 51 відсоток респондентів вважають використання нею персональної, а не урядової електронної пошти  «дуже» чи «дещо» серйозною» проблемою. 48 відсотків стверджують, що це «не надто серйозна» проблема чи «взагалі» не проблема. 

Аналогічним чином розділилося суспільство стосовно того, чи  справді  вона припустилася помилки, користуючись персональною  електронною поштою. 51 відсоток заявляє, що «так», 47 відсоток – що «ні».

Опитування провели після  прес-конференції Гілларі Клінтон, де йшлося про суперечки довкола її електронної пошти. Політик заявила, що покладається на персональну систему задля зручності. За її словами, легше було переносити один пристрій, виконуючи обидві функції, ніж відокремлюючи їх.

У той час, як Гілларі Клінтон була держсекретарем, вона не дозволяла  своїм співробітникам автоматично отримувати доступ до персональних аккаунтів  електронної пошти на тому ж мобільному пристрої, де розміщувалися офіційні повідомлення відомства.

Опитування виявило: 46 відсотків респондентів вважають пояснення Клінтон «цілком достатнім». Натомість 51 відсоток  дотримується думки, що з нього не зрозуміло, чому вона икористовувала у службових  цілях персональну    електронну  пошту.

Громадськість  виявляє  меншу  цікавість  до її електронних повідомлень. 41 відсоток респондентів вважає, що вона  розкрила їх надто мало. 51 відсоток  дотримується думки, що розкрила   стільки скільки потрібно.

Сама Гілларрі  Клінтон заявила, що передала Держдепартаменту приблизно 30 тисяч із 60 тисяч електронних  повідомлень, надісланих  і отриманих через  свій  особистий аккаунт у період, проведений на посаді, та попросила оприлюднити їх.

Держдепартамент заявляє, що розглядає ці повідомлення під кутом зору  чутливої інформації і зробить їх доступними громадськості тільки-но буде завершено аналіз. 

Клінтон каже, що повідомлення, які не надіслала зовнішньополітичному відомству,   визнала під час перегляду разом із помічниками особистими і вилучила.

Як відзначає CNN, очікується, що найближчим часом Гілларі Клінтон розпочне  президентську кампанію.  52 відсотки респондентів  заявили, що поводження з електронними повідомленнями не має стосунку до її характеру чи до її здатності бути президентом. Натомість 46 відсотків  вбачають у цьому  важливий прояв її характеру та спроможності виконувати  роботу.

В оцінці дій Клінтон громадськістю є гострі партійні розбіжності. Навіть у середовищі демократів є значна меншість, яка вважає, що їй слід  докладніше пояснити, чому вона використовувала персональну  електронну пошту  і  чи не припускалася вона при цьому помилок.  

Близько чверті (27 відсотків) демократів вважають, що вона помилилася. Ці респонденти дотримуються тієї ж думки що й 53 відсотки політично незалежних та 74 відсотки республіканців.

30 відсотків демократів заявляють, що  Гілларі Клінтон погано пояснила, чому вона вирішила користуватися персональною поштовою системою. Серед республіканців цей показник зростає до 79 відсотків, а серед політично незалежних – до 50 відсотків.

Загалом опитування показує, що позитивний рейтинг Гілларі Клінтон знизився з листопада минулого року  на 6 пунктів і становить нині  53 відсотки, а негативний рейтинг – 44 відсотки.

Позитивні рейтинги колишньої першої  леді поліпшувався після того, як  вона балотуватися на посаду президента 2008 року. Найвищим він був у вересні 2011 року,  досягнувши 69 відсотків.

Однак  у міру суперництва за висунення кандидатом у  президенти на виборах 2016 року цей  показник зменшувався. Теперішня цифра, яку пов’язують і з контроверсійною справою стосовно її персонального аккаунту, нагадує рейтинги Гілларі Клінтон під час  попередніх перегонів, в яких вона брала участь.

Натомість позитивний рейтинг 42-го президента та її чоловіка Білла Клінтона становить 65 відсотків.

Міжнародне телефонне опитування CNN/ORC було проведене 13-15 березня серед 1009  дорослих американців. Ймовірна похибка становить 3 відсотки. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
readyforhillary.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду