45% американських підлітків майже постійно перебувають онлайн – опитування

45% американських підлітків майже постійно перебувають онлайн – опитування

16:38,
4 Червня 2018
8048

45% американських підлітків майже постійно перебувають онлайн – опитування

16:38,
4 Червня 2018
8048
45% американських підлітків майже постійно перебувають онлайн – опитування
45% американських підлітків майже постійно перебувають онлайн – опитування
Автори:
За даними опитування Pew Research Center, трьома найпопулярнішими онлайн-платформами у підлітків із США є YouTube, Instagram та Snapchat.

Опитування відбувалося в квітні 2018 року. У ньому взяли участь 1058 батьків та 743 підлітків віком 13-17 років. Дослідники поспілкувалися з ними онлайн або по телефону.

З’ясувалося, що YouTube користуються 85% опитаних дітей, Instagram – 72%, а Snapchat – 69%. Facebook знаходиться на четвертій сходинці в рейтингу популярності: цією соцмережею користуються 51% підлітків. Хоча ще в 2014-2015 роках цей показник становив 71% і саме ця платформа була найбільш часто використовуваною. Наступними за популярністю згідно результатів цьогорічного опитування є Twitter, Tumblr та Reddit.

Опитування Pew Research Center також продемонструвало, що підлітки з не дуже забезпечених родин (прибуток менше $ 30 тисяч на рік) схильні користуватися Facebook більше, ніж їх заможніші однолітки (прибуток $ 75 тисяч чи більше): ці діти віддають перевагу іншим платформам.

Дослідники констатували, що за 2015-2018 роки смартфони стали ще більш широко використовуватися молодими людьми: 95% респондентів повідомили, що у них є смартфон або доступ до нього.

А 45% підлітків також повідомили, що вони знаходяться в мережі майже постійно.

Доступ до смартфону в 2014-2015 роках мали 73% підлітків, а були майже весь час онлайн 24%.

Решта 44% респондентів цього року відповіли, що заходять в інтернет кілька разів на день.

 

У 88% опитаних підлітків вдома є доступ до стаціонарного комп'ютера чи ноутбука. Та цей показник, як зазначають в Pew Research Center, також залежить від матеріального забезпечення родини й рівня освіти батьків.

Дослідники помітили відмінності у відповідях, зумовлені ґендером чи расовою приналежністю респондентів.

«Дівчата частіше, ніж хлопці, вказували Snapchat сайтом, який вони використовують найбільше (42% проти 29%). А хлопці частіше називали YouTube (39% проти 25%). Крім того, білі підлітки (41%) частіше ніж латиноамериканського походження (29%) або темношкірі (23%), вказували Snapchat онлайн-платформою, яку вони використовують найбільш активно. А темношкірі частіше, ніж білі, називали таким Facebook (26% проти 7%)», – зазначають дослідники.

Крім того, половина всіх опитаних Pew Research Center дівчат сказали, що «майже весь час перебувають онлайн», тоді як таких хлопців лише 39%. Опитування також показало, що підлітки латиноамериканського походження частіше обирали цей варіант за білих (54% проти 41%).

Дослідники з'ясували й те, що американців 13-17 років немає чіткого уявлення про вплив соціальних медіа на життя людей їхнього віку. 31% учасників опитування зазначали, що ефект онлайн-платформ є «переважно позитивним», 24% – «переважно негативним», а найбільша частка – 45% – обрала варіант «ані позитивний, ані негативний».

Респонденти також мали можливість пояснити, які «плюси» та «мінуси» використання соцмереж вони помічали. Серед переваг 40% підлітків згадали, що соціальні медіа дозволяють їм комунікувати з родиною та друзями. Також діти відзначили, що нові платформи допомагають заводити нові знайомства й спілкуватися з людьми зі спільними інтересами. Крім того, респонденти відповіли, що ці платформи надають їм більший доступ до новин та інформації. Крім того, соцмережі стають для підлітків платформою для розваг, дають простір для самовираження, а також там можна отримувати підтримку й вчитися новому.  

З-поміж негативного впливу найбільш часто підлітки вказували булінґ (цькування. – MS) та поширення чуток (27%). Також респонденти вважають, що ці платформи шкодять відносинам і призводять до менш значущих людських взаємодій, спотворюють реальність і надають підліткам нереалістичний погляд на життя інших, а також викликають залежність. Крім того, підлітки критикують соціальні мережі за те, що там дехто з них піддаються тиску з боку однолітків та за те, що ці ресурси можуть призвести до психологічних проблем.

90% опитаних зазначили, що грають у відеоігри того чи іншого формату (на комп'ютері, ігровій консолі чи телефоні). Ця розвага є більш популярною у хлопців: 97% хлопців зазначили, що грають в відеоігри, й 83% дівчат.

Як писав MediaSapiens, американська професорка психології Джин Твендж вважає, що проблема в надмірному використанні пристроїв. На відміну від авторів колег з Оксфорда, пані Твендж радить обмежувати дітям час, проведений перед екраном до менше ніж двох годин на день.

Тоді як дослідниця з Оксфордського університету Емі Орбен (Amy Orben), яка вивчає вплив соцмереж на взаємини між людьми, зазначає, що шкода користування соцмережами для молоді достеменно не доведена.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Getty Images News via Getty Images
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду