CPJ стурбований створенням Міністерства інформації та ситуацією зі свободою преси в Україні
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
CPJ стурбований створенням Міністерства інформації та ситуацією зі свободою преси в Україні
Комітет захисту журналістів (CPJ) звертає увагу на загрозливі тенденції у медійній сфері України.
Організація, зокрема, привертає увагу до щойно створеного для протидії антиукраїнській пропаганді Міністерства інформації. СPJ зауважує, що журналісти не схвалили таку пропозицію і висловили свій протест зі словами «Стоп Міністерству правди». Водночас українські законодавці проігнорували незадоволення медійників і обрали інформаційного міністра.
Директор Інституту масової інформації (ІМІ) Оксана Романюк заявила CPJ, що медійна спільнота шокована ситуацією. Влада публічно не обговорювала ідею створення нового державного органу, який стане додатковим тягарем для дірявого державного бюджету та даватиме поради щодо того, як діяти із пропагандою.
Погляд Оксани Романюк поділяє багато її колег, які приєдналися до кампанії «Стоп цензурі» та підписали петицію до уряду. В ній медійники нагадали, що влада має фокусуватися на реформах (зокрема, протидії корупції), розвиткові медіаринку, створенні суспільного мовлення.
Щодо протидії пропаганді директорка ІМІ каже, що в Україні вже є інституції для цього: від судів та служб безпеки до журналістів, які хочуть робити свою роботу безперешкодно.
«Ми цілком підтримуємо її погляди та звертаємося до влади із закликом підтримати журналістів. Розпочати можна із притягнення до відповідальності тих, хто давав накази та знущався із преси в Україні рік тому», - додає Комітет захисту журналістів.
Організація нагадує, що рік тому повідомляла про перші масові напади на представників преси під час протестів у Києві та інших містах. Щонайменше 51 місцевий та міжнародний журналіст, постраждав за час масових акцій.
CPJ також зауважує погіршення свободи слова у зв’язку із конфліктом на Сході України. Серед останніх негативних повідомлень - про те, що журналістів допускатимуть у зону конфлікту лише у супроводі військового конвою. Попри те, що влада такий захід називає тимчасовим, тривалість його не зазначається.