У Вашингтоні обговорили виклики та можливості українських медіа після Євромайдану

00:00,
10 Квітня 2014
1290

У Вашингтоні обговорили виклики та можливості українських медіа після Євромайдану

00:00,
10 Квітня 2014
1290
У Вашингтоні обговорили виклики та можливості українських медіа після Євромайдану
3 квітня у Вашингтоні в Центрі міжнародної підтримки медіа відбулась дискусія «Революція в ефірі. Виклики та можливості українських ЗМІ після Євромайдану». Захід пройшов з ініціативи Незалежної асоціації телерадіомовників (НАМ) у партнерстві з Національним фондом підтримки демократії (NED) та міжнародною організацією Інтерньюз.

Учасники дискусії обговорили роль медіа у революційних подіях, нові виклики та проблеми у роботі ЗМІ, пов’язані зі зміною влади та іноземною інтервенцією на територію України, особливості роботи журналістів та незалежних ЗМІ у Криму, а також перспективи реальних реформ в медіа секторі. Також за участю американських експертів з медіа розвитку були обговорені потреби та можливості міжнародної підтримки для українських ЗМІ.

«Українські медіа наразі мають одразу декілька завдань, які нам потрібно вирішувати одночасно, – зазначила виконавчий директор Незалежної асоціації телерадіомовників Катерина М’ясникова. – Це і належне інформування українців під час виборів, і забезпечення фізичної безпеки журналістів та ЗМІ особливо у східних та південних областях, і пошук шляхів належного інформування українських громадян, які залишаються у Криму, і підтримка незалежних кримських медіа, які працюють у надскладних умовах окупації, і швидка та ефективна реалізація реформ, яких так давно потребує медіа сектор».

За словами медіаекспертки, хоч для України питання фізичної безпеки є новим, воно стає все гострішим, адже журналісти не можуть належно виконувати свою роботу, коли їх працівникам погрожують фізичною розправою або захоплюють приміщення ЗМІ.

Катерина М’ясникова повідомила, що НАМ зареєструвала вже 6 випадків реальних погроз, або застосування насилля до регіональних та місцевих телерадіокомпаній.

«З огляду на те, що ситуація в східних областях ще далека від спокійної, ми, на жаль, прогнозуємо розширення цієї тенденції. Саме тому ми звертаємося до світової медіа спільноти з проханням поділитись найкращими практиками захисту працівників, будівель та обладнання ЗМІ, а також допомогти українським медіа необхідними ресурсами для того, щоб вони почувались у безпеці», – сказала виконавчий директор Незалежної асоціації телерадіомовників.

Вона, крім цього зазначила, що в нинішніх умовах одним із пріоритетних питань є реформування законодавства про медіа та створення належних умов для реалізації свободи слова та прав громадян на доступ до інформації: «Ми маємо небагато часу, впродовж якого реалізація таких реформ є можливою. Зараз дуже важливим є об’єднання всіх зацікавлених сторін навколо формулювання необхідних змін та спільної роботи з їх імплементації. Дуже важлива роль і міжнародної спільноти, яка повинна вимагати від нової влади реальних кроків з реформування медіа законодавства».

Круглі столи у Вашингтоні, присвячені питанням розвитку українських медіа відбуваються за ініціативи Незалежної асоціації телерадіомовників щорічно, починаючи з 2011 року.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: Прес-центр НАМ
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду