Сцени куріння показують у третині прайм-таймових програм британського телебачення

00:00,
13 Березня 2013
1473

Сцени куріння показують у третині прайм-таймових програм британського телебачення

00:00,
13 Березня 2013
1473
Сцени куріння показують у третині прайм-таймових програм британського телебачення
Найчастіше курять герої серіалів, реаліті-шоу та комедій.

Група вчених з Ноттінгемського університету проаналізувала телепрограми та фільми, які у прайм-тайм, з 18.00 до 22.00, транслювали найбільш рейтингові національні телеканали Великобританії –  BBC1, BBC2, ITV1, Channel 4 та Channel 5.  Завданням дослідження було встановити, як часто телебачення показує сцени куріння.

Протягом трьох тижнів дослідники підраховували частоту сцен куріння або інших способів вживання тютюнових виробів у програмах і фільмах, а також прямих і непрямих атрибутів куріння та пов’язаних з цим процесом речей. Всього було проаналізовано 420 годин мовлення або 613 програм і 1121 рекламний ролик.

Виявилося, що куріння або натяки на нього присутні у 67% реаліті-шоу, 64% художніх фільмів, 49% серіалів. Дещо менше їх у документальних стрічках – 37%, новинах – 22%, і майже нема у політичних програмах – лише 5%.

Безпосередньо процес куріння був показаний у 12% проаналізованих програм і фільмів. Усі вони демонструвалися до 21.00 і відносилися до категорії телеконтенту, дозволеного для перегляду дітьми.

Науковці також зазначають, що реклама і просування тютюнових виробів, зокрема, продукт-плейсмент у фільмах та телепрограмах, заборонені британським законодавством ще з 2002 року. Не зважаючи на це, тютюнові бренди і марки були помічені у 18 телепрограмах. Найчастіше їх показували у серіалі Coronation Street, аудиторія кожної серії якого складає від 6,5 до 10,4 млн. глядачів.

PR-служба серіалу Coronation Street так прокоментувала виданню The Star результати дослідження: «Серіал по своїй суті має відображати реальне життя. Тому іноді ми показуємо курців і магазини, в яких продають сигарети. Але ми ставимося до цього обережно і розуміємо нашу відповідальність перед аудиторією, тому не намагаємося показати куріння як щось модне чи гламурне».

Резюмуючи, автори дослідження дійшли висновку, що існуюча нині у Великобританії система категоризації телеконтенту не захищає дітей, підлітків та молодь від продукту, який може підштовхнути їх до куріння, а отже – потребує перегляду.

Повну версію дослідження можна прочитати у виданні Tobacco Control. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
flickriver.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду