«Телекритика» нагородила краще електронне ЗМІ 16-го Міжнародного конкурсу шкільних медіа
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
«Телекритика» нагородила краще електронне ЗМІ 16-го Міжнародного конкурсу шкільних медіа
«Телекритика» традиційно нагороджує краще електронне видання. Цього року, як уже зазначалося, це – видання Матвіївського загальноосвітнього навчально-виховного комплексу «Всесвіт». Електронне видання – просвітницький мультимедійний проект, присвячений профілактиці пожеж (подивитися його можна тут). Він у доступній формі розповідає дітям, що таке пожежа, які є правила безпеки та які дії у разі виникнення пожежі потрібно здійснювати. Автори проекту отримали від «Телекритики» у подарунок диктофон.
Головний редактор сайту MediaSapiens (ГО "Телекритика") з переможцями
Загалом на конкурс було подано 3217 робіт з 820 навчальних закладів України, Росії, Болгарії, Греції, Польщі, Грузії, Болгарії, Білорусі, Молдови, Придністров'я, які змагалися у 30 номінаціях (список переможців дивіться у прикріпленому файлі).
Міжнародний конкурс шкільних медіа щороку (починаючи з 1997 року) проходить в Миколаєві (26-27 квітня). Організаторами конкурсу є Національна спілка журналістів України, Національна Академія педагогічних наук України, Асоціація молодіжної преси України та Коледж преси та телебачення.
Гліб Головченко, президент Міжнародного конкурсу шкільних медіа переконаний, що цей конкурс уже є візитівкою Національної академії педагогічних наук та Національної спілки журналістів. «Це хороший приклад синергії: НСЖУ розвиває повагу до професії, виховує нових читачів, глядачів, слухачів засобів масової інформації; НАПНУ працює над тематикою впровадження медіаосвіти; для Миколаєва – це краща подія в інформаційному полі міста», – вважає Гліб Головченко.
Володимир Мостовий, голова Комісії з журналістської етики, під час прес-конференції, яка проходила перед церемонією нагородження переможців, звертаючись до присутніх школярів-учасників конкурсу, сказав: «Я розумію, що далеко не всі з вас підуть в журналістику, але потенційно ви всі союзники та партнери журналістів».
Микола Томенко, голова Комітету Верховної ради України з питань свободи слова та інформації додав: «У нас усі українці – журналісти, вони знають, як робити програми, як писати, тим паче – в соціальних мережах. Тому, якщо ви не станете журналістами, ви принаймні навчитеся правильно писати, коли будете спілкуватися в соціальних мережах».
«Я думаю, що мета цього конкурсу і мета нашого проекту MediaSapiens десь перетинаються. Вони обидва націлені на підвищення рівня медіаграмотності у суспільстві. Справді, ви молоді учасники конкурсу не обов’язково повинні бути журналістами. Але вони мають бути грамотними громадянами своєї країни», – зауважила головний редактор сайту MediaSapiens (ГО «Телекритика») Діана Дуцик. Вона ознайомила юнкорів із сайтом MediaSapiens та провела майстер-клас під назвою «Інтернет сьогодні: небезпечна зона чи можливості для розвитку?».
Про етичні аспекти роботи журналістів юнкорам розповіли голова Комісії з журналістської етики Володимир Мостовий, а про роботу Національної спілки журналістів – перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко. Секретар НСЖУ Валерій Горобець розповів школярам, як зробити шкільну газету цікавішою. А представники «ПриватБанку» познайомили їх з банківською продукцією для юніорів.
Традиційно юнкори провели спільний рейд із службами ДАІ, відвідали десантно-штурмову бригаду, познайомилися з новим музеєм Миколаєва «Старофлотські казарми», побували в Миколаївському зоопарку, а також посадили дерева на Алеї пам’яті журналістів, які загинули під час виконання своїх професійних обов’язків.