Академія української преси презентувала  підручник  «Медіаграмотність. Критичне мислення у мультимедійному світі»

Академія української преси презентувала підручник «Медіаграмотність. Критичне мислення у мультимедійному світі»

00:00,
22 Травня 2014
9759

Академія української преси презентувала підручник «Медіаграмотність. Критичне мислення у мультимедійному світі»

00:00,
22 Травня 2014
9759
Академія української преси презентувала  підручник  «Медіаграмотність. Критичне мислення у мультимедійному світі»
Академія української преси презентувала  підручник  «Медіаграмотність. Критичне мислення у мультимедійному світі»
Цільова аудиторія підручника – вчителі. Його автори - сучасні американські медіапедагоги Сінді Шейбе і Фейз Рогоу.

У підручнику відображено  підхід в США до викладання медіаграмотності та наведено практичні рекомендації вчителям, як навчити учнів аналізувати медіамеседжі.

«Початкова ідея була в тому, щоб знайти англомовний ресурс з медіаграмотності – ми обирали між книжкою медіапедагога Джеймса Поттера та підручником  Сінді Шейбе і Фейз Рогоу, - пояснив під час презентації Сергій Дьома, менеджер з розвитку АУП, перекладач підручника. – Зупинились на останньому, менш академічному виданні і не пошкодували: я думаю, це одна з тих книжок, яка може   кардинально змінити підхід до медіаосвіти».

Автори підручника зазначають, що вчителям слід забути про старі методи медіаосвіти. Емпіричною основою для підручника стали напрацювання американського проекту з медіаосвіти Look Sharp. Його засновник та виконавчий директор - Сінді Шейбе, яка є доцентом кафедри психології у коледжі Ітаки. Сінді Шейбе понад 25 років викладає курси з розвиткової психології, досліджень медіа та медіаосвіти. Фейз Рогоу – доктор наук, президент-засновник  Асоціації медіаграмотності у США.

Підручник складається з 9 розділів. Перші три теоретичні: дають відповідь, що таке медіаграмотність, які її головні принципи. В інших розділах йдеться про те,  як застосовувати ці принципи в педагогічній практиці, дається багато практичного матеріалу. Хоча у книжці наводяться приклади близькі до США, автори закликають використовувати зазначені принципи викладання в інших країнах на місцевому  матеріалі.

У підручнику значна увага приділена інтеграції медіаосвіти в різні предмети шкільної програми – літературу, природничі науки, математику, мистецтво, фізичне виховання.

Важливим є наведений алгоритм аналізу медіамеседжів для школярів. Так, кожен медіатвір пропонується аналізувати у декількох аспектах: авторство (хто створив?), мета (чому створено, яка цільова аудиторія і звідки ви це знаєте?), економіка (хто за це заплатив?), вплив (хто може дістати користь від цього меседжу? Кому він може  завдати шкоди?), реакція (які можуть бути мої дії у відповідь на ці меседжі?), зміст, техніки тощо..    

«Коли ми починали роботу над виданням цієї книжки, то не уявляли, наскільки це стане важливо зараз, адже в умовах інформаційної війни медіаграмотність це пріоритетний напрям», - зазначив пан Дьома.

Підручник  виданий за підтримки програми У-медіа та міжнародного фонду «Відродження».

Нагадаємо, що Академія української преси вже видавала книжки з медіаграмотності – перший в Україні підручник та практичні уроки.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: MediaSapiens
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду