Кожен десятий підліток Індонезії починає курити під впливом реклами
Кожен десятий підліток Індонезії починає курити під впливом реклами
Воно доводить, що щонайменше один з десяти підлітків пробує курити саме під впливом реклами сигарет. Такі дані дало опитування 10 тис. 13-15-річних дітей, проведене KPAI у квітні 2013 року в десяти провінціях Індонезії.
Воно також виявило, що основним джерелом інформації про сигарети і куріння загалом для підлітків є реклама. Про це заявило 96% опитаних. А 15% з них розповіли, що вирішують закурити саме під час перегляду або іншого контакту з рекламою. Зокрема, під час концертів, спортивних змагань чи інших масових заходів, які організовують тютюнові компанії.
Основними рекламними носіями, на які звертають увагу підлітки, є телебачення, зовнішня реклама, реклама у точках продажу і радіо. Завдяки телебаченню про куріння дізнається 90% опитаних, біл-бордам – 50%, інформації у точках продажу – 38%, радіо – 5%.
«Реклама сигарет на телебаченні дозволяється лише з 21.30 до 5.00, однак навіть попри таке обмеження саме цей канал досі лишається основним джерелом інформації про сигарети для молоді. І це є проблемою», – зазначив голова KPAI Аріст Мердека Сіраіт (Arist Merdeka Sirait)
Іншою проблемою, за його словами, є те, що молодь активно бере участь у численних масових заходах, які спонсорують тютюнові компанії і під час яких всюди є реклама сигарет, їх розіграші, безкоштовна роздача чи надання знижок. На останнє найчастіше реагують хлопці, оскільки промоутерами, які все це пропонують, набирають симпатичних дівчат.
Загалом, 93% тих, хто відвідував такі заходи зізналися, що змінили на краще свою думку про тютюнові компанії. Особливо щодо того, наскільки вони переймаються збереженням навколишнього середовища та соціальними питаннями.
Нагадуємо, що антитютюнове законодавство Індонезії є одним із найслабших у світі. Як наслідок, поширеність куріння серед дорослого населення і дітей – однією з найвищих. Курить 74 млн. індонезійців – 67% чоловіків і 4,2% жінок. Курцями також є 20% дітей у віці 13-15 років (41% хлопчиків і 3,5% дівчаток).
Міжнародні та місцеві громадські організації неодноразово закликали уряд заборонити рекламу і спонсорство тютюнових компаній. Бойкотували концерти і фестивалі, організовані табачниками.
Джерело: thejakartapost.com