Американська преса пропагує куріння серед канадської молоді
Американська преса пропагує куріння серед канадської молоді
За словами Тімоті Деворста (Timothy Dewhirst), професора з маркетингу Університету Гуельфа, це є серйозною проблемою, оскільки більшість друкованих ЗМІ, що реалізуються у Канаді, є саме американськими. А в них дозволено розміщувати рекламу сигарет, якщо доросла аудиторія видання складає не менше 85%.
Така «дірка» в законодавстві США дає можливість тютюновим компаніям пропагувати куріння серед молоді. Так, весною 2013 року сигарети Camel запустили рекламу відразу у 24 американських журналах, сукупна молодіжна аудиторія яких складає майже 13 млн. читачів. Потім ситуація повторилася у серпні. Частина цих видань продається і в Канаді, зокрема – Vanity Fair, Sports Illustrated, Playboy.
Реклама сигарет Camel в американському журналі, що продаєтьсяу Канаді. "Пристрасно. Вражаюче. Оригінально. Спробуй їх всі" - текст рекламного оголошення. Зображення - cbc.ca
«В обмеженні реклами тютюнових виробів ми далеко по переду Штатів. У нас не можна зображувати куріння у привабливому гламурному світлі. Але це дозволено у США і наша молодь стає жертвою спокусливої і якісно зробленої закордонної реклами», – стверджує Лоррейн Фрай (Lorraine Fry) з Асоціації захисту прав некурців у Торонто.
Вона наполягає, що єдиним способом вирішення проблеми є щонайшвидша заборона транскордонної реклами сигарет. Канада вже підписала відповідний документ, запропонований Всесвітньою організацією охорони здоров’я, однак поки не ратифікувала його.
Джерело: cbc.ca