«Сторінки ненависті», «сторіз» та принизливі коментарі — як підлітків цькують в Instagram

«Сторінки ненависті», «сторіз» та принизливі коментарі — як підлітків цькують в Instagram

11:20,
19 Жовтня 2018
6169

«Сторінки ненависті», «сторіз» та принизливі коментарі — як підлітків цькують в Instagram

11:20,
19 Жовтня 2018
6169
«Сторінки ненависті», «сторіз» та принизливі коментарі — як підлітків цькують в Instagram
«Сторінки ненависті», «сторіз» та принизливі коментарі — як підлітків цькують в Instagram
Pew Research Center опублікував результати нещодавнього опитування, проведеного серед американських підлітків.

Згідно з ним, 72% опитаних користуються мережею Instagram, а 59% зізналися, що зазнають цькування в онлайні в тій чи іншій формі.

Дані Pew Research Center перегукуються й з дослідженням незалежної організації Ditch the Label, яка займається проблемою переслідування в інтернеті. Їхнє дослідження показало, що за підсумками 2017 року кожен п’ятий британський підліток (вік респондентів - від 12 до 20 років) стає жертвою харасменту в мережі.

Як пише The Atlantic, підлітки часто поводять себе грубо одні з одними, але інтернет дав їм нові, надзвичайно потужні інструменти для цього. Швидкість поширення та масштаби цькування та тролінгу на інтернет-платформах можуть перетворити знімок чи публікацію на вірусний контент за лічені години. В Instagram, які і в Twitter, дуже легко створити новий анонімний профіль, який використовується лише для переслідування жертви в мережі. Окрім того, виникло таке явище, як «сторінки ненависті» (hate page): в них підліток або група підлітків викладають принизливі фото жертви, пишуть в публічний доступ її таємниці, насміхаються тощо.

Журналістка The Atlantic Тейлор Лоренз поспілкувалася із різними підлітками, яких тролили в Instagram. Усі вони попросили не називати їх повні імена або ж використати псевдоніми. 15-річна Енні розповіла, що на неї створили аж 15 різних «сторінок ненависті». Більшість із них були справою рук однієї й тієї ж людини. Іноді користувачі ведуть кілька профілів одночасно й один з них, який набрав досить багато підписників, можуть перетворити на «сторінку ненависті».

«Одна дівчина вела сторінку з мемами, в неї було 15 тисяч підписнків. Тоді вона взяла моє фото, прималювала в Photoshop великий ніс і розіслала усім посилання, буцімто це моя нова сторінка», — розповіла Енні. Дівчині довелося звернутися за допомогою до юристів й надіслати кривдниці лист про припинення протиправних дій. Однак вона потім зробила те ж саме з фото її подруги.

14-річна Скай каже, що найгірша сторона онлайн-цькування полягає у тому, що ти можеш навіть і не знати, хто тебе цькує. Ситуацію майже неможливо контролювати. «Вчителі радять казати “Стоп!” коли хтось намагається тебе цькувати, але тут ти не можеш цього зробити, ти навіть не знаєш кому це казати», — пояснює вона. 15-річна Яель посварилася зі своєю подругою й та почала вороже поводитися в мережі. «Вона то додавала мене в друзі, то видаляла, постійно писала повідомлення, позначала мене у своїх “сторіз”. І так відбувалося тижнями. Я знала, що як тільки зайду в Instagram, вона буде там. Один лише вигляд смартфона почав викликати в мене тривогу та стрес», — розповіла вона. Дівчина не наважилася видалити додаток, оскільки вирішила краще знати що пишуть про неї тролі в мережі, аніж не знати чого від них очікувати. Окрім того, в мережі в неї залишалися й друзі, які висловлювали підтримку.  

В більшості випадків цькування в Instagram здійснюють через «сторінки ненависті», особисті повідомлення, «сторіз» або через коментарі. При цьому коментарі пишуться під постами або «сторіз» інших друзів. 13-річна Мері пояснила як це працює. По-перше, модератори не стануть блокувати сторінку іншої людини, якщо не буде очевидно, що вона порушує правила мережі й сама прямо поширює тролінг. По-друге, на сторінці друга може бути не налаштоване фільтрування коментарів від небажаної особи, тож жертва з великою ймовірністю побачить їх або їй все перекаже друг, до якого в коментарі починають писати тролі. По-третє, формат «сторіз» в Instagram передбачає, що допис самознищиться через 24 години. Тож тролі можуть писати злі пости про жертву на чужій сторінці, але при цьому доказів ніде не залишиться. «Так у мене вперше трапилась панічна атака. Окрім того, в Instagram був груповий чат “Увесь клас, окрім  Мері”, де писали гидкі речі про мене», — розповіла дівчина.

В Instagram також є тип сторінок-«зізнаннь». Як правило в них користувачі можуть писати плітки про інших учнів зі своєї школи, тощо. Іноді за вступ до такої групи адміністратори сторінки можуть попросити прислати скріншот переписки, в якій одна людина пише погані речі про іншу тощо. Звісно, потім ці скріншоти викладаються на сторінці. Якщо адміністратор такої сторінки тебе не любить, то складається таке враження, що тебе не любить вся школа. 15-річна Рорі розповіла, що в її школі адміністрація навіть заборонила учням робити фото на території навчального закладу через те, що сторінка «зізнаннь» вийшла з-під контролю. Втім, це правило мало допомогло, оскільки для тролінгу почали робити колажі в Photoshop.

Цькування в мережі для України теж є проблемою

Дослідники з Інституту соціальної та політичної психології НАПН України провели опитування серед підлітків аби зрозуміти що вони вважають для себе найбільшою закрозою в онлайні. 14,3% респондентів назвали залякування та погрози, ще 14% — кібербулінг, знущання, образи, психологічний тиск. 7,1% — спілкування з незнайомими людьми з небажаними наслідками та 6,1% — спонукання до насильства, агресії, підбурювання до нетерпимої поведінки. Й якщо 14% прямо вказали кібербулінг як загрозу для себе, то інші відповіді дуже спорідені з цією проблемою.

ГО «Ла Страда Україна» підвела підсумки роботи своєї дитячої гарячої лінії за останні півтора роки. Вона прийняла 35 тис. 534 дзвінків й третина зі всіх звернень стосувалися небезпек для дітей у мережі. Серед топ-3 найчастіших питань був тролінг. Окрім того, було багато дзвінків й про мобінг (цькування групою людей), кібербулінг. 

 

Президентка організації Ольга Калашник також вказує на те, що інтернет з одного боку дає нам багато можливостей, але й створює ризики. Особливо вразливими та незахищеними в цій ситуації виявляються діти.

Що робить Instagram?

Сам додаток Instagram позиціонує себе як дружній простір для надихаючого та позитивного контенту й дружнього спілкування. Представники компанії коментують, що цькування суперечить правилам спільноти Instagram. Минулого тижня мережа анонсувала новий інструмент, який має допомогти вирішити проблему з цькуванням. В ньому використовується технологія машинного навчання, яка навчиться розпізнавати фото, які використовуються в Instagram для цькування. Для цього система використовуватиме ті зображення, які користувачі маркують як образливі та надсилають Instagram на модерацію.

«Це важливий крок, оскільки багато людей, які зазнають цькування в Instagram, не повідомляють про це мережі», — йдеться в релізі компанії. Також мережа розширила роботу фільтрів, які самостійно шукають та приховують образливі коментарі. Тепер вони працюють і для «сторіз» та відеотрансляцій.

Компанія також подвоїла свої зусилля, створюючи нові кампанії з просування ідей толерантності та доброти. Минулої осені вона залучила акторку Джесіку Альбу та інших знаменитостей до кампанії  #KindComments (добрі коментарі). У ній людей заохочували писати позитивні коментарі під фотографіями одне одного. Каріна Ньютон, керівниця відділу публічної політики Instagram, сказала, що мета платформи — стати найбезпечнішою в інтернеті.

Втім, три колишніх працівники Instagram розповіли на умовах анонімності про те, що в програмах боротьби з цькуванням та тролінгом в компанії завжди бракує працівників й їх не вважають в компанії пріоритетними. 

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
The Atlantic / Thanh Do / Shutterstock
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду