Facebook звинуватили у незаконному зборі даних дітей через Messenger Kids

Facebook звинуватили у незаконному зборі даних дітей через Messenger Kids

12:33,
5 Жовтня 2018
2447

Facebook звинуватили у незаконному зборі даних дітей через Messenger Kids

12:33,
5 Жовтня 2018
2447
Facebook звинуватили у незаконному зборі даних дітей через Messenger Kids
Facebook звинуватили у незаконному зборі даних дітей через Messenger Kids
Автори:
3 жовтня коаліція груп із захисту прав дітей та споживачів у середу звинуватила компанію Facebook у незаконному зборі даних про дітей через його додаток Messenger Kids.

Про це повідомляє The Hill.

Нагадаємо, Facebook представила сервіс у грудні. Messenger Kids призначений для дітей 6-12 років. Акаунт у ньому мають створити для дитини батьки чи опікуни. Сервіс дозволяє юним користувачам спілкуватися з іншими юзерами Messenger Kids.

У скарзі, поданій Федеральною торговою комісією США (FTC), Кампанією за вільне від реклами дитинство (CCFC) та іншими організаціями, стверджується, що інформація про конфіденційність додатку є надто туманною, що дозволяє Facebook ділитися даними дітей із третіми сторонами.

Оргінізації стверджують, що Messenger Kids порушує Закон про захист конфіденційності дітей в Інтернеті (COPPA), адже не гарантує, що дорослий, який дає дитині дозвіл на використання додатка, насправді є опікуном користувача-дитини.

«У той час, як є докази того, що надмірне використання соціальних мереж негативно впливає на добробут дітей та підлітків, Facebook намагається залучити дітей до п'яти років, – заявив виконавчий директор CCFC Джош Голін. – Вони розповідають батькам, що Messenger Kids призначений для безпечного використання дітьми, але вони навіть не відповідають найбільш базовим вимогам законодавства про конфіденційність. Найкращий вибір для батьків очевидний: тримайте дітей подалі від Facebook».

У скарзі до Федеральної торгової комісієї США також звертають увагу на те, що механізм згоди в додатку можна легко обдурити: дитина здатна створити обліковий запис без відома чи допомоги батьків, а дорослий  – фейковий дитячий акаунт.

Автори скарги зазначили також, що процес створення профіля в Facebook буцімто для 18-річної людини й успішне схвалення ним нового акаунта Messenger Kids зайняло в них п'ять хвилин. 

Як писав «Детектор медіа», в лютому понад 100 фахівців з охорони здоров'я дітей звернулися до Facebook з проханням відкликати Messenger Kids.У відкритому листі до гендиректора компанії Марка Цукерберга вони назвали додаток безвідповідальною спробою заохотити маленьких дітей використовувати Facebook.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду