Фахівці з охорони здоров'я дітей засудили Messenger Kids від Facebook

Фахівці з охорони здоров'я дітей засудили Messenger Kids від Facebook

09:32,
1 Лютого 2018
2949

Фахівці з охорони здоров'я дітей засудили Messenger Kids від Facebook

09:32,
1 Лютого 2018
2949
Фахівці з охорони здоров'я дітей засудили Messenger Kids від Facebook
Фахівці з охорони здоров'я дітей засудили Messenger Kids від Facebook
Автори:
Понад 100 фахівців з охорони здоров'я дітей звернулися до Facebook з проханням відкликати додаток Messenger Kids, призначений для дітей віком до 13 років.

У відкритому листі до гендиректора компанії Марка Цукерберга вони назвали Messenger Kids безвідповідальною спробою заохотити маленьких дітей використовувати Facebook, повідомляє BBC.

У листі підписанти зазначили, що Messenger Kids, швидше за все, стане першою платформою соцмереж, яку широко будуть використовувати діти від 4 до 11 років.

«Втім, дедалі більше досліджень показують, що надмірне використання цифрових пристроїв та соціальних мереж шкідливе для дітей та підлітків. І дуже імовірно, що цей новий додаток підірве здоровий розвиток дітей», – зазначають фахівці.

Автори листа вважають, що молодші діти не готові мати акаунти в соціальних мережах. «Вони не достатньо дорослі, щоб осягти труднощі онлайн стосунків, які часто призводить до непорозумінь і конфліктів навіть у більш зрілих користувачів», – йдеться у зверненні.

Компанія Facebook зробила заяву у відповідь. «Відколи ми запустили додаток у грудні, багато батьків по всій країні розповіли, що Messenger Kids допомагає їм підтримувати зв'язок із дітьми та дозволяє дітям лишатися на зв'язку з членами сім'ї, де б вони не перебували...Наприклад, батьки, що працюють уночі, нам розповідали, що вони тепер можуть читати дітям казки перед сном. А мами, які мусять їздити у робочі відрядження, щодня підтримують зв'язок зі своїми дітьми», – наголосила соцмережа.

Втім, автори листа переконані, що аби розмовляти з родиною та друзями на великих відстанях, не потрібно реєструватися в Messenger Kids. Адже діти можуть скористатися батьківськими акаунтами в Facebook, Skype, іншиїх програмах або просто подзвонити. 

Автори листа цитують низку досліджень, які пов'язують використання соцмереж підлітками з посиленням депресії та тривожності.

«Підлітки, які протягом години чатяться в соціальних мережах, розповідають, що менш задоволені практично всіма аспектами свого життя. Восьмикласники (діти 13-14 років. - ред.), які використовують соціальні мережі протягом 6-9 годин на тиждень, на 47% імовірніше скажуть, що почуваються нещасливими, в порівнянні з їхніми однолітками, які рідше використовують соціальні мережі», – наголошується в листі.

Лист також цитує дослідження за участю дівчат 10-12 років, які через соцмережі «більш схильні ідеалізувати худобу, непокоїтися через своє тіло й сидіти на дієтах».

Автори листа до Марка Цукерберга навели й інші дані досліджень. Це, зокрема, такі: 78% підлітків перевіряють свої телефони щогодини, 50% кажуть, що вони залежні від своїх телефонів, а половина батьків стверджує, що спроби зменшити час, який діти проводять перед екраном, – це постійна битва в їхній родині.

Експерти також ставлять під сумнів твердження Facebook, що програма Messenger Kids є безпечною альтернативою для дітей, які вже використовують соцмережі, збрехавши про свій вік.

«11-ти і 12-річні, які зараз використовують Snapchat, Instagram або Facebook, навряд чи перейдуть на цей додаток, який вочевидь розроблений для молодших дітей. Messenger Kids не реагує на потребу – він її створює», – зазначають фахівці.

Лист підписала низка груп, які опікуються  охороною здоров'я дітей. Головна з них – «Кампанія за дитинство без реклами». Серед підписантів і багато окремих людей, зокрема британська науковець Сьюзен Грінфілд.

Нагадаємо, Facebook презентувала месенджер для дітей наприкінці року. У компанії заявили, що його розробили інтернет-експерти з питань безпеки у відповідь на вимоги батьків, які хочуть більшого контролю за тим, як їхні діти використовують соцмережі. Messenger Kids є спрощеною версією програми Facebook Messenger. Перед використанням програма вимагає батьківського дозволу, а отримані нею дані не використовуються для реклами. Також у додатку використовуються спеціальні активні фільтри, які здатні розпізнавати зображення з оголеним тілом, сексуального характеру чи такі, що містять насильство.

Раніше MediaSapiens публікував переклад статті американської психологині Джейн Твендж, яка стверджує, що народжені після 1995 року — «iПокоління» —  фізично в більшій безпеці, ніж попередники, але через активне використання смартфонів та соцмереж їхнє психічне здоров’я під загрозою.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
pixabay.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду