ms.detector.media
MediaSapiens
pixabay.com
01.02.2018 09:32
Фахівці з охорони здоров'я дітей засудили Messenger Kids від Facebook
Фахівці з охорони здоров'я дітей засудили Messenger Kids від Facebook
Понад 100 фахівців з охорони здоров'я дітей звернулися до Facebook з проханням відкликати додаток Messenger Kids, призначений для дітей віком до 13 років.

У відкритому листі до гендиректора компанії Марка Цукерберга вони назвали Messenger Kids безвідповідальною спробою заохотити маленьких дітей використовувати Facebook, повідомляє BBC.

У листі підписанти зазначили, що Messenger Kids, швидше за все, стане першою платформою соцмереж, яку широко будуть використовувати діти від 4 до 11 років.

«Втім, дедалі більше досліджень показують, що надмірне використання цифрових пристроїв та соціальних мереж шкідливе для дітей та підлітків. І дуже імовірно, що цей новий додаток підірве здоровий розвиток дітей», – зазначають фахівці.

Автори листа вважають, що молодші діти не готові мати акаунти в соціальних мережах. «Вони не достатньо дорослі, щоб осягти труднощі онлайн стосунків, які часто призводить до непорозумінь і конфліктів навіть у більш зрілих користувачів», – йдеться у зверненні.

Компанія Facebook зробила заяву у відповідь. «Відколи ми запустили додаток у грудні, багато батьків по всій країні розповіли, що Messenger Kids допомагає їм підтримувати зв'язок із дітьми та дозволяє дітям лишатися на зв'язку з членами сім'ї, де б вони не перебували...Наприклад, батьки, що працюють уночі, нам розповідали, що вони тепер можуть читати дітям казки перед сном. А мами, які мусять їздити у робочі відрядження, щодня підтримують зв'язок зі своїми дітьми», – наголосила соцмережа.

Втім, автори листа переконані, що аби розмовляти з родиною та друзями на великих відстанях, не потрібно реєструватися в Messenger Kids. Адже діти можуть скористатися батьківськими акаунтами в Facebook, Skype, іншиїх програмах або просто подзвонити. 

Автори листа цитують низку досліджень, які пов'язують використання соцмереж підлітками з посиленням депресії та тривожності.

«Підлітки, які протягом години чатяться в соціальних мережах, розповідають, що менш задоволені практично всіма аспектами свого життя. Восьмикласники (діти 13-14 років. - ред.), які використовують соціальні мережі протягом 6-9 годин на тиждень, на 47% імовірніше скажуть, що почуваються нещасливими, в порівнянні з їхніми однолітками, які рідше використовують соціальні мережі», – наголошується в листі.

Лист також цитує дослідження за участю дівчат 10-12 років, які через соцмережі «більш схильні ідеалізувати худобу, непокоїтися через своє тіло й сидіти на дієтах».

Автори листа до Марка Цукерберга навели й інші дані досліджень. Це, зокрема, такі: 78% підлітків перевіряють свої телефони щогодини, 50% кажуть, що вони залежні від своїх телефонів, а половина батьків стверджує, що спроби зменшити час, який діти проводять перед екраном, – це постійна битва в їхній родині.

Експерти також ставлять під сумнів твердження Facebook, що програма Messenger Kids є безпечною альтернативою для дітей, які вже використовують соцмережі, збрехавши про свій вік.

«11-ти і 12-річні, які зараз використовують Snapchat, Instagram або Facebook, навряд чи перейдуть на цей додаток, який вочевидь розроблений для молодших дітей. Messenger Kids не реагує на потребу – він її створює», – зазначають фахівці.

Лист підписала низка груп, які опікуються  охороною здоров'я дітей. Головна з них – «Кампанія за дитинство без реклами». Серед підписантів і багато окремих людей, зокрема британська науковець Сьюзен Грінфілд.

Нагадаємо, Facebook презентувала месенджер для дітей наприкінці року. У компанії заявили, що його розробили інтернет-експерти з питань безпеки у відповідь на вимоги батьків, які хочуть більшого контролю за тим, як їхні діти використовують соцмережі. Messenger Kids є спрощеною версією програми Facebook Messenger. Перед використанням програма вимагає батьківського дозволу, а отримані нею дані не використовуються для реклами. Також у додатку використовуються спеціальні активні фільтри, які здатні розпізнавати зображення з оголеним тілом, сексуального характеру чи такі, що містять насильство.

Раніше MediaSapiens публікував переклад статті американської психологині Джейн Твендж, яка стверджує, що народжені після 1995 року — «iПокоління» —  фізично в більшій безпеці, ніж попередники, але через активне використання смартфонів та соцмереж їхнє психічне здоров’я під загрозою.

ms.detector.media