Журналістка «Телекритики» провела тренінг для школярів у межах програми MyMedia

Журналістка «Телекритики» провела тренінг для школярів у межах програми MyMedia

17:07,
29 Грудня 2014
2803

Журналістка «Телекритики» провела тренінг для школярів у межах програми MyMedia

17:07,
29 Грудня 2014
2803
Журналістка «Телекритики» провела тренінг для школярів у межах програми MyMedia
Журналістка «Телекритики» провела тренінг для школярів у межах програми MyMedia
Автори:
Журналістка «Телекритики» Олена Коркодим провела дводенний тренінг для школярів, які прагнуть стати журналістами-початківцями. Заняття були організовані «Академією української преси» в межах медіалабораторії «Твій вибір #FreedomUkraine» - частини програми MyMedia, що фінансується Данським агентством міжнародного розвитку (DANIDА). Участь в організації навчань беруть також представники Академії української преси.

Слухачами журналістки «Телекритики» стали школярі середніх класів чернігівської школи №29. Це вже п'ята група підлітків, яка прибула до Києва, аби здобути знання і навички для підготовки матеріалів для мас-медіа та соціальних мереж.

27 та 28 грудня тренінг було присвячено теорії і практиці інтерв’ю з акцентом на журналістські стандарти і медіаграмотність. Протягом першого дня слухачі знайомилися з різновидами цього жанру, його класифікацією. На прикладах матеріалів ЗМІ вони розглянули палітру такого тексту, зупинившись на соціальному інтерв’ю. Адже заняття проходили на території експозиції «Творчість Свободи: (р)еволюційна культура Майдану» в музеї Івана Гончара.

Також Олена Коркодим детально зупинилася на кожному з етапів підготовки інтерв’ю.

Ознайомившись із теорією, учасники тренінгу перейшли до практичної журналістської діяльності. Героями їхніх інтерв’ю виступили відвідувачі виставки, серед яких – і відомий художник Борис Єгіазарян; куратор експозиції Ігор Пошивайло, засновник і волонтери «Польової пошти Майдану».

Другий день розпочався з редакційної летючки. Її учасники разом із тренером проаналізували підготовлені групами тексти і спільно внесли правки.

Також молоді журналісти окремо розглянули аспекти підготовки інтерв’ю-репортажа. Адже репортаж, за висловом засновника й головного редактора «Газети виборчої» Адама Міхніка (Польща), дає читачеві можливість побачити в краплі води море. Як із такими матеріалами комбінується інтерв’ю, учасники тренінгу вивчали на прикладах з медіа та під час моделювання ситуацій. Таким чином вони підготували два усні репортажі-інтерв’ю: про «зустріч» із президентом Російської Федерації Володимиром Путіним та «з палати» пораненого під час військової оборони на сході бійця українського батальйону. В обох випадках було приділено увагу психологічній та етичній стороні спілкування журналіста.

Олена Коркодим працює в «Телекритиці» з 2010 року. Має фах не лише журналіста, а й педагога. Спеціалізується на жанрі інтерв'ю. За понад 20 років роботи в медіа її співрозмовниками були представники галузі культури, зокрема, ігрового та документального кіно; телебачення і преси.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
facebook.com/aupfoundation?fref=photo
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду