Як пом’якшують погані новини

00:00,
17 Травня 2011
1519

Як пом’якшують погані новини

00:00,
17 Травня 2011
1519
Як пом’якшують погані новини
Працівники прес-служб та піарники можуть взяти на озброєння ці кілька хитрощів, журналісти і читачі – звернути на них увагу як на патерни потенційної маніпуляції.

Завжди будуть моменти, коли працівникам прес-служб доводиться повідомляти громаді погані новини, які можуть негативно вплинути на імідж організації і призвести до втрати грошей.  Є кілька хитрощів, за допомоги яких у прес-релізі можна психологічно мінімізувати шкоду.

 

Метод перевертання

Асоціюється з політиками та нечесними бізнесменами, полягає в тому, щоб показати громаді «світлий бік» подій, представити факти як добрі новини навіть тоді, коли вони насправді такими не є.  Замість презентувати негативну статистику, картинку перевертають і презентують позитивну.  Наприклад, одне з цих двох речень явно здається негативнішим за інше:

 

А) «Дослідження виявило тривожні масштаби забруднення 10% території»

 

Б) «Дослідження виявило, що 90% території чисті від забруднення».

 

Метод порівняння

Негативний ефект новини пом’якшується порівнянням з чимось значно гіршим. Наприклад:

 

«Хоча на території виявлено певне забруднення, його обсяги значно менші, ніж можна було очікувати, і наслідки не такі серйозні, як у низці аналогічних ситуацій».

 

Метод сендвіча

Загальноприйнятий прийом для тих, хто воліє виглядати чесним і точним. Ідея – в тому, що погана новина, як у сендвічі, подається між двома хорошими. Наприклад:

 

«Остання доповідь щодо екологічних наслідків стала основою для нової стратегії управління природними ресурсами, яка буде презентована наступного місяця. На даному етапі масштаби забруднення складають 10% території. Мета – зменшити цифру до 5% протягом наступних двох років і до 1% - протягом 8 років».

 

Тут факт поданий точно, але ситуація не виглядає депресивною: добра новина, погана новина, оптимістичний прогноз на майбутнє.

 

Метод «позитив спочатку»

Коли прес-реліз, речення чи абзац починається з негативу, враження вже важко виправити. Кваліфіковані піарники подають перше речення завжди позитивним, бо виправити ефект від поданої на початку поганої новини вже практично неможливо.  

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
jivamedia.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду