Комітет захисту журналістів констатує посилення цензури у Китаї
Комітет захисту журналістів констатує посилення цензури у Китаї
У переддень з’їзду КПК в листопаді офіційний Пекін посилює цензуру закордонних медіа, зауважує міжнародна медіаорганізація.
Як відомо, минулої п’ятниці у країні було заблоковано китайську та англомовну версію сайту The New York Times – після публікації газетою результатів власного розслідування, згідно з якими родина прем’єр-міністра країни Вень Цзябао (Wen Jiabao) володіє активами у розмірі $ 2,7 млрд.
Згодом адвокати Цзябао публічно заявили про те, що дані авторитетного видання є неправдивими, а сам прем’єр-міністр не має «прихованих статків».
МЗС Китаю підтвердило на прес-конференції факт цензури, назвавши його таким, що відповідає законодавству країни.
Дослідження Комітету захисту журналістів засвідчує: публікації про політичних лідерів, особливо ті, що стосуються отриманих політиками завдяки своєму статусу вигод, жорстко контролюються китайською владою.
Медіаорганізація також звертає увагу і на той факт, що у понеділок знімальній групі Sky News перешкоджали готувати репортаж про екологічні протести у провінції Чжецзян. Демонстранти виступали проти рішення уряду побудувати в цій місцевості нафтохімічний завод. Поліція розігнала журналістів Sky News, також під час акції протесту було затримано кореспондента Agence France-Presse.
У червні в Китаї заблокували доступ до Bloomberg News – у зв’язку із висвітленням теми особистих статків, накопичених наближеними до віце-президента Cі Цзиньпіна (Xi Jinping) особами. Сам Цзиньпін, котрий, як очікується, на з’їзді КПК у листопаді змінить на посаді лідера партаї Ху Цзіньтао (Hu Jintao), у минулому виступав проти корупції.
У травні Міністерство закордонних справ країни відмовилося подовжити акредитацію кореспондента Al Jazeera Мелісси Чан (Melissa Chan). Уперше з 1998 року закордонного репортера фактично вигнали з Китаю – при чому без будь-яких пояснень, нагадує Комітет захисту журналістів.