Національна телекомпанія України не погоджується, що вона є «лідером за кількістю джинси»

00:00,
5 Лютого 2013
2116

Національна телекомпанія України не погоджується, що вона є «лідером за кількістю джинси»

00:00,
5 Лютого 2013
2116
Національна телекомпанія України не погоджується, що вона є «лідером за кількістю джинси»
Національна телекомпанія України не визнає результати моніторингу теленовин за грудень 2012 року, опублікованого MediasSapiens.

«Національна телекомпанії України заперечує звинувачення у «джинсі», розповсюдженні українськими ЗМІ, та не визнає результати моніторингу, які стали основою для написання відповідних інформаційних повідомлень»,  йдеться у прес-релізі компанії, який надійшов на адресу редакції.

В НТКУ стверджують, що дотримуються «основних принципів журналістики у висвітленні інформації під час підготовки усіх своїх програм», а «закиди щодо замовчування інформації та замовності матеріалів у випусках новин» в телекомпанії вважають необґрунтованими.

У прес-релізі йдеться про те, що «Національна телекомпанія України також ставить під сумнів вживання терміну «джинса» у статті «У грудні Перший Національний став лідером за кількістю «джинси» [очевидно, йдеться про новину, яка була опублікована на сайті «Українська правда»  MS].

«Наголошуємо на тому, що термін «джинса»  це сленгове слово, яке використовується переважно у медійній спільноті та означає зумисну приховану рекламу або антирекламу. Тому просимо журналістів бути більше професійними при вживанні даного терміну»,  зазначають в НТКУ.

Національна телекомпанія України у своєму прес-релізі стверджує, що «вперше за багато років новини Першого Національного займають 5-те місце серед усіх новинних програм українських телеканалів. Лідерськи показники новин «Першого національного» свідчать про те, що глядачі високо оцінюють роботу новинної служби телеканалу, а рівень довіри до новин «Першого національного» зростає. Ціль Національної телекомпанії України  подальше збільшення аудиторії каналу, входження новин першого національного у трійку новинних служб країни, побудова роботи інформаційно-аналітичного блоку «Першого національного» на принципах прозорості, об’єктивності та балансу думок».

В НТКУ кажуть, що державний телеканал впродовж усього свого існування звинувачується у надмірному висвітленні діяльності влади та в упередженому висвітленні подій в країні.

«Втім, незважаючи на постійні звинувачення у заангажованості, на «Першому Національному» каналі виходить найпопулярніше загальнополітичне ток-шоу країни «Шустер LIVE», у якому рівні можливості забезпечені всім учасникам програми, незважаючи на їх політичну приналежність. Не стали виключенням у дотриманні журналістських стандартів і перші програми 2013 року за участі лідерів українською опозиції, присвячені справам по вбивствам Євгена Щербаня та Георгія Гонгадзе.

Окрім програм студії Савіка Шустера в ефірі «Першого Національного» суспільно-політична програма «Досвід», учасниками якої стають політики, чиновники та експерти. Критерієм участі у програмі стають фахові знання учасників, незалежно від політичної приналежності та політичних поглядів.

Окрім того, незабаром в ефірі каналу «Перший національний» відбудеться старт проекту «З перших вуст», в якому учасниками жорсткої розмови та відповідачами на гострі питання простих людей стануть міністри та керівники центральних органів влади України»,  наводить свої аргументи НТКУ.

В НТКУ також не вважають піаром сюжет про Білгород-Дністровський завод медичних виробів. «Щодо звинувачень стосовно матеріалу про відкриття меморіальної дошки першому директору Білгород-Дністровського заводу медичних виробів Анатолію Авксентьєву, повідомляємо –  Анатолій Авксентьєв майже півстоліття очолював підприємство у часи політичних та економічних змін. В новинах Першого національного було розказано, що колектив прийняв рішення перейменувати завод на його честь і встановити меморіальну дошку. Більше того, вважаємо, що історії таких людей повинні частіше з’являтися на телеекранах. Натомість, комерційні канали не висвітлюють події такого плану, а зосереджуються на скандальних та шокуючих історіях сьогодення»,  йдеться в прес-релізі.

Від MediaSapiens. 5 лютого на нашому сайті були опубліковані результати моніторингу теленовин за грудень 2012 року у публікації «Про що мовчали новини у грудні-2012». Моніторинг дотримання професійних стандартів у роботі інформаційних служб українських телеканалів здійснюється громадською організацією «Телекритика» за підтримки USAID, наданої через «Інтерньюз Нетворк». Метою моніторингу є підвищення рівня медіаграмотності українського суспільства, стимулювання медіа до відповідальності, дотримання журналістських стандартів та підвищення якості медійного продукту.

Звертаємо увагу, що даний моніторинг – це моніторинг ТЕЛЕНОВИН. І в рамках цього проекту інші програми НТКУ не оцінюються. А саме в теленовинах Першого національного медіаексперти зафіксували велику кількість матеріалів з ознаками замовності.

Також хочемо наголосити, що ні в публікації результатів моніторингу, ні в новині на цю тему на нашому сайті ми не вживаємо термін «джинса», у нас такі матеріали позначаються як «матеріали з ознаками замовності».  Тому ці претензії НТКУ варто адресувати іншим медіа, які використали у своїх публікаціях цей термін.

У свою чергу нагадаємо, що у період виборчої кампанії НТКУ уже висловлювала свою незгоду з результатами моніторингу, здійснюваного в рамках меморандуму «Відкриті новини заради чесних виборів» низкою громадських організацій, у тому числі й ГО «Телекритика», і провела альтернативний моніторинг, незважаючи на те, що Перший національний також приєднався до меморандуму. Тоді Президент Академії української преси Валерій Іванов заявляв, що вбачає дискредитацію результатів професійних моніторингових досліджень у появі «моніторингів» Національної телекомпанії України та Державного комітету телебачення і радіомовлення. Валерій Іванов тоді наголошував на тому, що саме новини прайм-тайму, а не авторські програми чи реклама були предметом дослідження за Меморандумом між моніторинговими організаціями та телеканалам. Але ні тоді, ні зараз НТКУ, схоже, не бажає помічати цієї обставини.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
1tv
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду