Після роз’яснень Притули про ICEYE росіян почали застерігати щодо впливу супутника
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Після роз’яснень Притули про ICEYE росіян почали застерігати щодо впливу супутника
Засновник благодійного фонду Сергій Притула роз’яснив подробиці угоди України з фінською команією ICEYE.
Раніше повідомлення про купівлю супутника викликало хвилю непорозумінь, запитань і мемів з боку учасників кампанії «Народний Байрактар» та вболівальників краудфандінгу. 19 серпня засновник фонду опублікував допис із подробицями контракту вартістю 600 мільйонів гривень та пообіцяв випустити пресреліз. Поінформували про переваги нових джерел моніторингу і міністр оборони Олексій Резніков, Управління стратегічних комунікацій ЗСУ, Рада національної безпеки та оборони та інші військові відомства, а також ЗМІ.
Поки скептики розганяли в соцмережах «зраду» щодо буцімто невиправданої витрати фонду Притули, супутник ICEYE викликав занепокоєння у командування російської армії. За повідомленням оперативного угруповання військ «Каховка», серед окупантів РФ вже поширюють листівки з інструкцією «Як уникнути впливу супутника ICEYE». Для цього окупантам з РФ радять мінімізувати використання інтернету, пеглядати лише телеканали РФ, ретельніше маскуватися та частіше змінювати позиції. Хоча це навряд чи їм допоможе: системи SAR здатні «бачити» крізь перешкоди, нехай це навіть будуть стіни будівель серед глибокої ночі.
«Спостерігаючи те, як швидко росіяни занепокоїлися новиною, можна сказати, що в Перемогу Збройних Сил України вони вірять!Тож, тримаймо стрій, Вперед до перемоги!», – зазначили захисники з «Каховки».
Нагадаємо, фонд Сергія Притули зібрав 600 мільйонів гривень на безпілотники для українських захисників. Компанія Baykar вирішила їх подарувати. Тоді фонд переказав зібрані кошти для купівлі супутника ICEYE та оплатив річний доступ до даних усієї мережі супутників фінської компанії.
CEYE відома завдяки просунутій технології радарної супутникової зйомки. Завдяки SAR сканувати об'єкти можна в будь-який час доби та за будь-яких погодних умов. Такий супутник, що моніторитиме територією України двічі на добу, у розпорядження Міноборони буде назавжди. Окрім точності, захисники України виграють у часі: процес передачі даних від моменту зйомки до моменту отримання зображення скоротиться до кількох годин.
Як це знизить залежність України від даних чужих розвідок та чим допоможе самостійно фіксувати наслідки ударів по обраних цілях, читайте за цим посиланням.
Фото з фейсбук-сторінки оперативного угруповання військ «Каховка»