Телеканали ОПЗЖ розповіли, як в Україні «реабілітують нацизм»
Телеканали ОПЗЖ розповіли, як в Україні «реабілітують нацизм»
Проросійські телеканали розповіли про акцію, присвячену вшануванню дивізії СС «Галичина», як про спроби реабілітації та популяризацію нацизму. Про це йдеться в моніторингу щоденних новин за 26 квітня — 1 травня 2021 року.
28 квітня в Києві відбувся марш на честь дивізії СС «Галичина», організований низкою націоналістичних організацій. Проросійських політиків та їхні медіа це спонукало до розмов про «реабілітацію нацизму» в Україні.
На Першому незалежному в цей день поширили заяву «Опозиційної платформи — За життя»: «В ОПЗЖ заявляють: спроби реабілітації нацизму є головною загрозою демократичному майбутньому нашої країни. Вони підривають надію на мир і єдність України, руйнують її міжнародну репутацію».
Наступного дня про критичні відгуки на акцію повідомили на «Інтері»: «Хвилю обурення спровокував вчорашній марш у Києві на честь 78-ї річниці створення дивізії "Галичина" і не лише в Україні. Зокрема його проведення засудили дипломати низки Європейських країн, право-захисні громадські організації та політики. В інституті "Національної пам'яті" наголосили на неприпустимості популяризації нацистських формувань. Критично на марш відреагували і у Верховній Раді». На підтвердження критики додали коментар голови парламенту Дмитра Разумкова: «Пропаганда військ вермахту на території нашої держави точно не додає нам: ні всередині суспільства, ні за кордонами нашої країни». Позиції ані організаторів акції, ані істориків, які могли б озвучити іншу оцінку ролі дивізії «Галичина» в історії України та Другої світової війни, в матеріалах не було.
Інші телеканали, на відміну від соціальних мереж, тему майже проігнорували. Лише на Суспільному проінформували про подію: «День створення дивізії СС “Галичина” у столиці відзначали маршем … Також наш Нікіта Галка бачив, як учасники робили нацистській жест, що заборонений в Україні». Кореспондент зауважив, що учасники акції не дотримувалися карантинних обмежень. У повідомленні не було ні назв організацій, що стоять за марем, що важливо для повноти, ні коментарів самих учасників. Але наприкінці сюжету повідомлення нагадали: «Рік тому окружний адмінсуд визнав що символіка дивізії "Галичина" не є нацистською та не заборонена в Україні». Більше про тенденції та маніпуляції в новинах минулого тижня читайте в матеріалі Зої Красовської.
Фото: zaborona.com