Діяльність видання Bonanza Media, яке поширювало фейки про катастрофу MH17, курували в ГРУ
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Діяльність видання Bonanza Media, яке поширювало фейки про катастрофу MH17, курували в ГРУ
Головне управління Генштабу Збройних сил Росії (ГРУ) координувало діяльність медіапроекту Bonanza Media, який поширював фейки про катастрофу малайзійського «Боїнга» на сході України. Про це йдеться в спільному розслідуванні The Insider і Bellingcat.
Як відмічає видання, Bonanza Media - проєкт колишньої співробітниці телеканалу Russia Today Яни Єрлашової та голландського блогера Макса ван дер Верффа, що просуває альтернативні версії катастрофи рейса MH17.
Яна Єрлашова та Макс ван дер Верфф. Фото: Insider
Під брендом Bonanza вийшло кілька фільмів про катастрофу, а також публікувалися секретні документи з архівів Об'єднаної слідчої групи. Курував діяльність Bonanza Media полковник ГРУ Сергій Чебанов.
The Insider і Bellingcat вивчили дзвінки та листування Чебанова, яке їм надали хакери. Вони дійшли висновків, що на початку січня 2020 року він організував поїздку Єрлашової в ЛНР для зйомок фільму про катастрофу.
Також Єрлашова погоджувала з Чебановим текст тизера до іншого фільму про MH17 і статтю про судовий процес у справі про катастрофу.
Сергій Чебанов. Фото: Insider
Нагадаємо, у лютому 2020 року в мережі оприлюднили «документи» нібито розвідки про те, що в районі катастрофи літака малазійських авіаліній MH17 «не було жодного «Бука». Російські ЗМІ швидко почали робити про це фейкові новини. Про черговий фейк російських ЗМІ на своїй сторінці в Facebook написав Василь Максимов.
За словами користувача, колишня працівниця каналу Russia Today Яна Єрлашова пішла з каналу, щоб зайнятися «незалежною журналістикою». Вона зареєструвала сайт Bonanza media.
Він зазначив, що після публікації цих «матеріалів», російські ЗМІ почали писати «з посиланням на розвідку», що в районі катастрофи MH17 не було жодного «Бука» (зенітно-ракетного комплексу, який, за свідченнями міжнародних розслідувачів, і збив літак).
Новини з заголовком приблизно такого змісту «У районі катастрофи MH17 не було жодного «Бука» вже опублікували немало відомих російських ЗМІ така як ТАСС, Газета.ру, Известия та інші.
Раніше MediaSapiens писав, що гендиректор «Первого канала» назвав помилкою фейк про винищувач, який нібито збив малайзійський Boeing MH17.
Фото: AFP