У Сенаті США заявили про зростання російської пропаганди після виборів 2016 року
У Сенаті США заявили про зростання російської пропаганди після виборів 2016 року
Про це, як повідомляє DW, заявили у комітеті Сенату США з розвідки. Зокрема, йдеться про «Агентство інтернет-досліджень» Євгенія Пригожина, яке базується в Санкт-Петербурзі.
За даними сенаторів, російська кампанія була спрямована, перш за все, на афроамериканців і мала на меті загострення внутрішньої напруженості і підвищення шансів на переобрання президентом США Дональда Трампа.
Одночасно комітет з розвідки рекомендував Конгресу розглянути нові закони, які зобов'язують розкривати інформацію про замовників інтернет-реклами, пов'язаної з виборами.
«Агентство інтернет-досліджень» та інші російські структури, що займаються пропагандою в інтернеті, були у фокусі розслідування спецпрокурора США Роберта Мюллера, з травня 2017. Розслідування стосувалося можливого втручання РФ у вибори американського президента в 2016 році.
Результати дослідження були представлені в березні 2019 року. За даними Мюллера, втручання у вибори відбувалося через «Агентство інтернет-досліджень», яке пов'язують зі структурами бізнесмена Євгена Пригожина, а також через хакерські атаки. Кампанія Москви по втручанню в американські вибори була різнобічної та скоординованої і проводилася за участю державних ЗМІ і агентств, хакерів, проплачених користувачів соцмереж («тролів»), блогерів і спецслужб.
Росія категорично заперечує втручання в президентську кампанію в США в 2016 році. У свою чергу Трамп заявляє, що є жертвою «полювання на відьом», і також рішуче заперечує змову свого виборчого штабу з Москвою.
Раніше «Детектор медіа», повідомляв про те, що у березні минулого року «Агентство інтернет-досліджень» потрапило до санкційного списку Міністерства фінансів США.
У жовтні минулого року соцмережа Twitter оприлюднила базу з чотирьох тисяч акаунтів, які могли бути причетними до інформаційних операцій з 2016 року, а також повний архів їхнього контенту.
Російська «фабрика тролів» також активно втручалася в політичне життя України. За даними аналітичної платформи Vox Ukraine, у період з 2010 до 2018 року 1369 акаунтів російського «Агентства інтернет-досліджень» згенерували майже 775 тисяч твітів про Україну.