Держдеп не витратив жодного долара зі 120 мільйонів для боротьби з російським втручанням
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Держдеп не витратив жодного долара зі 120 мільйонів для боротьби з російським втручанням
Як пише The New York Times, відомство не потратило жодного долара з цієї суми. Кошти були виділені ще наприкінці 2016 року. При цьому жоден з 23 аналітиків, які працюють у відповідному підрозділі Держдепу, не знає російської мови. А через призупинення найму нового персоналу виявилося неможливим прийняти на роботу комп'ютерних експертів, необхідних для відстеження кібервтручання з боку Росії.
«Ця затримка демонструє пасивність президента Дональда Трампа у відповідь на російське втручання», - пише газета. Вона також відзначає нерішучість держсекретаря Рекса Тіллерсона, який вирішив не використовувати виділені з бюджету кошти на розвиток Центру глобальної взаємодії. Завдання центру - оцінювати спроби втручання в політичні процеси у США та розробляти стратегії з протидії.
Річард Стенгель (Richard Stengel), який очолював цей центр за часів президентства Барака Обами, вважає, що у США є чимало російських журналістів, які були змушені залишити свою країну й зараз займаються викриттям російської пропаганди. На його думку, Центр глобальної взаємодії міг би надавати їм допомогу.
Після того, як виділені на боротьбу з російським втручанням гроші не були використані, на це звернули увагу журналісти. Окрім The New York Times про це написало й видання Politico. Зрештою Державний департамент оголосив про переказ 40 мільйонів доларів з Пентагону. Очікується, що гроші надійдуть відомству в квітні. Але це лише третина від усієї суми, яка була виділена в 2016 році.
Поки що Центр глобальної взаємодії працює над протидією джихадизму та екстремістській пропаганді.
Раніше агентство Reuters з посиланням на власні джерела у Білому домі повідомляло про те, що адміністрація президента Дональда Трампа розглядає запровадження нових санкцій проти Росії у відповідь на втручання у вибори 2016 року та кібератаки, здійснені впродовж 2017-го.
В Конгресі США відбулася низка слухань за участі великих технологічних компаній (Facebook, Google, Twitter) щодо використання їх платформ для втручання у вибори.