Модератори Facebook розповіли, що їх не готували до боротьби з російською пропагандою

Модератори Facebook розповіли, що їх не готували до боротьби з російською пропагандою

15:05,
19 Вересня 2017
2847

Модератори Facebook розповіли, що їх не готували до боротьби з російською пропагандою

15:05,
19 Вересня 2017
2847
Модератори Facebook розповіли, що їх не готували до боротьби з російською пропагандою
Модератори Facebook розповіли, що їх не готували до боротьби з російською пропагандою
Автори:
Видання The Verge поспілкувалося з колишніми працівниками Facebook після того, як компанія визнала існування замовної політичної кампанії в період з червня 2015 року по травень 2017 року.

The Verge вдалося зв’язатися з чотирма колишніми працівниками Facebook. Троє з них працювали якраз в той період часу, коли тривала кампанія з поширення «російських оголошень». За їх словами, система фільтрування публікацій не була побудована для виявлення пропаганди. «Я точно знав, що вони роблять», - розповів один із працівників.

Модерування платних дописів у Facebook  здійснювали дві команди у США та Індії. Кожен модератор бачив лише частину оголошення: це могли бути зображення, частини тексту, різні варіанти розміщення. Модератори мали виставити теги для частини оголошення, яку вони бачили. За словами колишніх працівників, найпростіше було позначати (як неприйнятний контент - MS) зображення, на яких були сцени насильства. Однак для інших, більш складних випадків не було ніякої якісної оцінки. Крім того, система фіксувала як довго модератор думав над оцінкою кожного фрагменту оголошення і скільки він встиг переглянути. «Ця система не шукала в оголошеннях пропаганду або щось подібне», - зазначив один зі співрозмовників видання.

Крім того, правила Facebook на той час в принципі не регулювали політичну рекламу і не питали у рекламодавців про їх зв’язки з подібним організаціям. Проблема у російської кампанії могла виникнути лише тоді, коли модератори розпитують рекламодавців про їх бізнес-модель. Однак, у Facebook дуже багато реклами, тому це правило перетворилося на формальність, пише The Verge.

Видання звернулося за коментарем до Facebook щодо їх методів перевірки платних оголошень та чи можливо в принципі виявити такі кампанії, як ця. Facebook на запит не відповіла.

Як писав MediaSapiens, соціальна мережа Facebook виявила низку платних політичних рекламних оголошень, які ймовірно поширювалися з Росії. Реклама публікувалася в період з червня 2015 року по травень 2017 року. Загалом було опубліковано близько 3000 постів, а вартість платного просування цієї кампанії в Facebook склала 100 тисяч доларів. При цьому усі пости робилися через 470 несправжніх сторінок і акаунтів, які порушують правила соцмережі. За даними Facebook, усі сторінки керувалися з одного центру на території Росії.

У липні американські конгресмени попросили Facebook дати свідчення про втручання Росії у вибори. На їх думку Facebook може допомогти з’ясувати, чи хтось із виборчого штабу Дональда Трампа допомагав Росії поширювати фейкові новини з метою зашкодити кандидатці в президенти Гілларі Клінтон. Розслідування ФБР щодо втручання Росії у вибори США розпочалося ще в лютому.

Також раніше газета The Guardian опублікувала правила модерації контенту в Facebook. На прийняття рішень модераторам часто дається близько 10 секунд. «Facebook просто не може контролювати весь контент. Його занадто багато, і з'являється він швидко», - розповів газеті співробітник компанії на умовах анонімності. При цьому інструкції для модерування є досить заплутаними.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Mashable
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду