Як російські ЗМІ висвітлювали наступ на Алеппо - аналіз The Atlantic

Як російські ЗМІ висвітлювали наступ на Алеппо - аналіз The Atlantic

12:10,
27 Грудня 2016
2730

Як російські ЗМІ висвітлювали наступ на Алеппо - аналіз The Atlantic

12:10,
27 Грудня 2016
2730
Як російські ЗМІ висвітлювали наступ на Алеппо - аналіз The Atlantic
Як російські ЗМІ висвітлювали наступ на Алеппо - аналіз The Atlantic
Автори:
Сирійське місто Алеппо, яке протягом багатьох років утримувалось антиурядовими повстанцями, впало під натиском військ Башара Асада, наступ яких супроводжувався страшними людськими жертвами.

19 грудня в Анкарі був застрелений Андрій Карлов, посол Росії в Туреччині. Шокуюче вбивство викликало обурення в усій Росії. Карлов був широко описаний як патріот і досвідчений дипломат.

МЗС Росії назвало це актом терору. Президент Володимир Путін засудив це як удар по російсько-турецьких відносинах і «мирному процесу в Сирії». Подібні або ідентичні формулювання були повторені через державні російські ЗМІ, з яких більшість росіян отримують інформацію.

«Але одного елемента помітно бракує. Російські авіаудари та інша військова допомога зробили можливою перемогу Башара Асада. Здається, що у стрілка, який вбив Андрія Карлова, було повідомлення для Москви. Він вигукував: “Не забудь Алеппо”, “Ми вмираємо в Алеппо, ти помреш тут!”. Деякі видання винеслі ці слова у заголовки новин. Але вони були відсутні в російській пресі», - порівнює Ілля Лозовський для The Atlantic.

Програма новин «Вести», яка також належить до державних ЗМІ, включила у свої випуски інтерв'ю зі свідками нападу і навіть показала кадри того, як Мевлют Мерт Алтинташ (Mevlut Mert Altintas) кричав перед камерами, але без звуку або без перекладу його слів. Ведучий програми зазначив, що «існує безліч версій» того, що могло спонукати нападника до таких дій і що «всі вони мають бути досліджені». Зокрема, цитувалася версія турецьких офіційних осіб про зв’язок стрілка з  антиурядовим рухом Ґюлена, при цьому Алеппо навіть не згадувалося.

«Ці та інші новини про вбивство Карлова повторювали лінію, яку встановив Володимир Путін та інші російські високопосадовці. Цей напад - боягузливий удар по Росії, міжнародний тероризм, дикунська відповідь на місію, праведність якої є самоочевидною», - пише The Atlantic.

Інший меседж, який відслідковується в російських ЗМІ - бездіяльність західних урядів, які обіцяли сирійцям допомогу. Натомість в новинах широко висвітлюється надання гуманітарної допомоги Росією. Російські військові зображаються визволителями, які допомагають встановлювати порядок та мир на територіях, відвойованих у повстанців.

Суттєво відрізняється і саме місто Алеппо, показане в новинах російських ЗМІ. Світ облетіли кадри руйнування та числених жертв серед населення. Росіянам показали боротьбу за місто як тріумф цивілізованості та добропристойності.

«Краща пропаганда - а Росія і є, мабуть, творцем найбільш вишуканої в світі пропаганди - не повинна відверто брехати. Замість цього, вона становить собою ретельний відбір переконливих фактів, які вказують на тільки одну сторону події. Пропаганда показує людей, які святкують своє звільнення в контрольованій урядом західній частині Алеппо.  Але не показує спустошену східну частину міста. При цьому пропаганда використовує властивий світу контраст, з його нескінченними подіями, і особливості новинного циклу, в якому може бути представлена лише мала частина нескінченних подій в світі», - зазначає видання. Таким чином, для повного розуміння сирійського конфлікту потрібно розуміти й ті способи, які Росія використовує, аби приховати правду про свої дії.

Як писав MediaSapiens, нещодавно у США заснували постійний комітет з протидії «активним діям Росії». Зокрема в законопроекті «активні дії Росії» тлумачаться як широкий ряд заходів, в тому числі маніпулювання медіа, дезінформація і підробка фактів, а також фінансування агентів впливу, вбивства та терористичні акти.

 

The Atlantic
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2023 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду