Російські ЗМІ представили Дональда Трампа переможцем на перших дебатах

Російські ЗМІ представили Дональда Трампа переможцем на перших дебатах

10:50,
29 Вересня 2016
2631

Російські ЗМІ представили Дональда Трампа переможцем на перших дебатах

10:50,
29 Вересня 2016
2631
Російські ЗМІ представили Дональда Трампа переможцем на перших дебатах
Російські ЗМІ представили Дональда Трампа переможцем на перших дебатах
Російські ЗМІ знайшли спосіб зайвий раз нагадати про велич Російської Федерації, навіть висвітлюючи передвиборчі дебати кандидатів на пост президента США Гілларі Клінтон та Дональда Трампа.

Російські ЗМІ частіше згадували ті опитування, в яких переможцем названо республіканця Дональда Трампа: CNBC, Time, Drudge Report. І більш неохоче - опитування CNN, у якому переможницею на дебатах назвали Гілларі Клінтон.

 

Результати голосування CNBC: глядачам пропонували в онлайн проголосувати за кандидата, якого вони вважають переможцем дебатів. 

 

Онлайн-опитування журналу Time: з 1,960,523 учасників 55% віддали свої голоси за кандидата від республіканців.

 

НТВ пішов навіть далі, натякнувши на упередженість останнього: «По данным телекомпании CNN, которая, как известно, считается рупором демократической партии, эти дебаты с большим отрывом выиграла Хиллари Клинтон». Про «демократичну» аудиторію CNN зазначив і «Первый канал»: «Впрочем, известно, что аудитория CNN - те, кто симпатизируют демократам. В других источниках - другие данные».

На користь Дональда Трампа свідчать опитування CNBC та Time. Ці видання вказуються як впливові та такі, що заслуговують довіри. «Что касается телеканала CNN, то Трамп признался, что его не смотрит», пише НТВ. Читача підводять до думки, що раз сам кандидат в президенти його не дивиться, то його дані не заслуговують на увагу.

Улюблений фрагмент дебатів, стенограму якого  поширювали російські ЗМІ, - обговорення створення нових робочих місць. Дональд Трамп не дає опонентці вставити репліку, продовжуючи говорити. У текстовому записі це виглядає так, ніби Гілларі Клінтон нічого відповісти.

Показово, що «Первый канал» повторив цей текстовий фрагмент у кількох новинах із різними заголовками: туттуттут і тут.

 

Про ядерний потенціал Росії та російських хакерів

Окреме місце було відведено російськими виданнями самій Росії у дебатах американських кандидатів. «На дебатах кандидатов в президенты США Хиллари Клинтон и Дональд Трамп, разумеется, заговорили о России», -написав сайт НТВ. Основні теми: кібератаки російських хакерів на США та ядерний потенціал Росії.

«Во время дебатов Трамп еще раз вспомнил о России, констатировав, что ядерный арсенал Москвы куда новее американского. Оба политика назвали ядерную угрозу ключевой для Америки», - пише НТВ.

«Он (Трамп - ред.) также выразил мнение, что в ядерной и военной сфере у России больше возможностей, чем у США», - акцентує «Первый канал».

Russia Today винесла цитати про Росію в перші ж слайди новини: обидва стосувалися кібератак на національний комітет Демократичної партії США.

Нижче у матеріалі знову згадується Росія та розширення її ядерного арсеналу.

 

РИА Новости обрали трохи інший кут подачі, акцентувавши увагу не стільки на аспекті сили, а на спробах Трампа захистити і навіть відбілити російську сторону від звинувачень Клінтон: «Тема России упоминалась в ходе дебатов несколько раз: Клинтон вновь обвинила Москву в хакерских атаках, а Трамп указал, что это не доказано, а также заявил, что Россия превосходит США по ядерному потенциалу».

Трамп-рятівник

Сайт Russia Today також доєднався до ретрансляції образу Дональда Трампа як героя-переможця із почуттям гумору: «В целом зал больше реагировал на шутки миллиардера, который часто перебивал своего оппонента. После очередного взрыва смеха в аудитории республиканец заявил: «У меня сильный темперамент. У Хиллари такого нет. Я победитель по жизни».

Також російські медіа акцентували увагу на тому, що організатори дебатів чи то неуважно поставилися до обладнання на трибуні республіканського кандидата, чи то навмисне створили йому менш комфортні умови.

НТВ написав про те, що «Трампу на дебатах подсунули сломанный микрофон». 

 

Про мікрофон згадує і «Первый канал»: «Микрофоны на трибунах выставлены не в пользу Трампа: у него чуть ниже, и ему все время приходится наклоняться. Кажется, будто он извиняется или оправдывается. Трамп говорит, обращаясь к сопернице. Клинтон избегает на него смотреть и свои обвинения адресует в сторону».

Сайт НТВ також іронізує щодо маленького зросту кандидатки від демократів, відзначаючи «богатирський» зріст республіканця: «Например, чтобы Клинтон при своем росте 162 см не выглядела на сцене ниже Трампа (у него богатырские 188), штаб Хиллари попросил подставить ей табуретку, а когда получил отказ — мало ли что, еще упадет в прямом эфире — договорились о новой трибуне, у Клинтон она с высоким полом».

У тексті, опублікованому РИА Новости, автор майже зі здивуванням пише про те, що Гілларі Клінтон вистояла на перших дебатах: «Но большая часть специалистов все-таки считала, что Хиллари их проиграет. Или же попросту сольет, если, например, снова упадет. Но не упала. И даже не проиграла».  Не зрозуміло, що в такому контексті гірше: упасти чи програти? Втім, це вже другий натяк на хиткість та незграбність кандидатки.

 

Раніше американське видання The Times писало про те, що усі гучні заяви Дональда Трампа мають спільний шаблон: вони націлені на те, аби посилити та звеличити його образ як героїчного рятівника для нації, на яку чатують різноманітні загрози з усіх боків.

Також напередодні дебатів чотири відомі газети США опублікували матеріали, в яких торкнулися проблеми правдивості заяв, які виголошують обидва кандидати. Так, журнал Politico в середньому нарахував вісімдесят сім «перебільшень, викривлень фактів та оманливих заяв» від Дональда Трампа та вісім від Гілларі Клінтон.

Що ж стосується роботи російських медіа, то спеціальна оперативна група Євросоюзу STratCom East, за період з жовтня 2015 року і до липня 2016 року виявила 1649 неправдивих новин, статей і сюжетів російської пропаганди, які розповсюдили прокремлівські ЗМІ.

НТВ
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду