Російські ЗМІ розкручують справу лідера «Правого сектору» Дмитра Яроша

00:00,
3 Березня 2014
1568

Російські ЗМІ розкручують справу лідера «Правого сектору» Дмитра Яроша

00:00,
3 Березня 2014
1568
Російські ЗМІ розкручують справу лідера «Правого сектору» Дмитра Яроша
Головний меседж - лідер українських праворадикалів  готовий співпрацювати з терористами. Російські пропагандисти шукають чутливі теми для Заходу. 

Перша хвиля пішла після появи інформації про те, що Дмитро Ярош через соцмережу ВКонтакте звернувся з проханням про підтримку до терориста Доку Умарова. Проте прес-служба «Правого сектору» спростувала цю заяву, повідомивши, що аккаунт Яроша був зламаний.

Друга хвиля почалася після того, як у Росії порушили кримінальну справу проти Яроша «за заклики до тероризму».

Агентство РИА-Новости пише про те, що лідеру «Правого сектору» може загрожувати до 7 років ув'язнення і що слідчі будуть просити суд про його заочний арешт. При цьому агентство не наводить заяву прес-служби «Правого сектору», ігноруючи стандарти балансу та повноти інформації.

В публікація «Московского комсомольца», яка має назву «Кто вы, мистер Ярош?», акцентують увагу на заяві президента Чечні Рамзана Кадирова, який пообіцяв «відправити Яроша по стопам Умарова». Видання зманіпулювало, написавши далі, що саме після заяви Кадирова «Правий сектор» змушений був спростовувати свою заяву.

«Главу Чечни неоднократно обвиняли в том, что врагов своих он не щадит и может достать их в любой точке планеты. Возможно, это и миф. Однако «Правый сектор» поспешил опровергнуть заявление, сделанное Ярошем. Для оправданий использовали «рецепт Ирины Родниной»: по словам представителя пресс-службы «Правого сектора», неизвестные на полчаса заблокировали страницу организации в социальной сети и взломали аккаунт одного из администраторов страницы. А когда страницу наконец разблокировали, на ней появилось обращение якобы Дмитрия Яроша к чеченскому террористу» - йдеться у цій публікації.

Газета «Взгляд» у свою чергу в продовження теми публікує інтерв'ю колишнього коменданта Чечні, депутата Держдуми третього, четвертого і п'ятого скликань Аркадія Баскаєва, в якому той розповідає «зачем украинские радикалы обращаются за поддержкой к боевикам Умарова». Коли кореспондент його запитує про минулі події «Чем могли руководствоваться украинские радикалы, почему они ехали воевать в Чечню?», Баскаєв відповідає так: «Этот тот националистический пыл, который у них был и остается на сегодняшний день. Скорее всего, это та категория людей, которые были националистами тогда и остались ими сегодня. Самое главное для них было – навредить России и русским. Это все, что они могли противопоставить». І далі екстраполює це на сьогоднішні події, переконуючи, що українські націоналісти можуть дестабілізувати ситуацію в Україні:  «То, что они могут дестабилизировать обстановку на Украине, – в этом самая большая угроза. Мы видели, что они творили на Майдане, поэтому все может быть. Это очень опасно. Ярош приказал создавать вооруженные силы – это очень опасная вещь. Могут начаться нападения, например, на посты ГАИ. То есть они будут действовать исподтишка. А перекрыть всю страну невозможно. Группа из 3–10 человек может натворить столько бед, что не дай Бог». Баскаєв також стверджує, що ці «українські націоналісти» можуть проявитися у терактах на кшталт тих, які були у Волгограді.

Про загрозу українських націоналістів англомовній аудиторії розповідає Russia Today. На сайті розміщена велика стаття «Лідер українських націоналістів закликає найрозшукуваніших терористів Умарова "діяти проти Росії"». У цій публікації «Правий сектор» називають «найрадикальнішою і найкраще організованою групою українських заворушень». А також є критика західних держав за те, що вони називали українські протести мирними.  Russia Today наводить висловлювання Уповноваженого Міністерства закордонних справ Росії з питань прав людини Костянтина Долгова з його твіттера: «Украинский неофашист Ярош призвал на помощь террориста Умарова. На таких "демократов" на Украине делает ставку Запад?! Будет реакция оттуда?». Цю заяву поширюють активно також інші російські ЗМІ, як і матеріали про Яроша та про «загрози українського націоналізму».

 

 

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Скріншот / rt.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду