ІМІ: Замовних матеріалів у пресі побільшало майже вдвічі. Піарять ліки і феєрверки

00:00,
17 Січня 2011
1270

ІМІ: Замовних матеріалів у пресі побільшало майже вдвічі. Піарять ліки і феєрверки

00:00,
17 Січня 2011
1270
ІМІ: Замовних матеріалів у пресі побільшало майже вдвічі. Піарять ліки і феєрверки
Автори:
У грудні 2010 року найбільше джинси замовили виробники ліків.

Кількість замовних матеріалів у всеукраїнських друкованих виданнях у грудні 2010 року зросла майже вдвічі у порівнянні з листопадом, повідомляє Інститут масової інформації. Проте переважна більшість підозрілих матеріалів мають комерційну, а не політичну спрямованість. Такими є результати моніторингу, який ІМІ проводить за підтримки «Інтерньюз Нетворк» у рамках проекту «У-Медіа».

 

У грудні експерти виявили у виданнях, що досліджуються, - а це «Коментарі», «Корреспондент», «Український тиждень», «Сегодня», «Факты и комментарии» та «Экономические известия», - 30 матеріалів комерційного характеру з ознаками прихованої реклами, і лише один, у газеті «Сегодня», - на політичну тему.

 

 

 

Назва видання

Кількість замовних матеріалів

Немарковані (джинса)

Умовно

марковані

Всього

Комерційні

Політичні

Всього

«Коментарі»

3

0

3

12

15

«Корреспондент»

1

0

1

10

11

«Український тиждень»

3

0

3

0

3

«Сегодня»

2

1

3

20

23

«Факты»

20

0

20

0

20

«Экономические известия»

1

0

1

1

2

 

Вперше за час моніторингу експерти виявили матеріали з ознаками прихованої реклами в усіх шести досліджуваних виданнях. Найбільше підозрілих матеріалів у грудні розмістила газета «Факты и комментарии» - 65% від загальної кількості виявлених.

 

Найактивнішим покупцем газетних площ у грудні став фармакологічний концерн «Біонорика». Дев’ять публікацій із прихованою рекламою продукції цієї компанії було розміщено в газеті «Факты». Таку активність фармакологічної компанії у грудні можна пояснити сезонними спалахами застудних захворювань.

 

Інші матеріали із ознаками замовності рекламували феєрверки, шампанське та новорічні подарунки. Наприклад, у матеріалі «На самой большой в Украине Новогодней ярмарке» йдеться про те, що найкраща новорічна атрибутика продається в супермаркеті «Епіцентр К».

 

Окрім прихованої реклами, у досліджуваних виданнях було виявлено 43 матеріали, неналежно марковані як реклама. Найбільше таких матеріалів розмістила «Сегодня» під рубриками «Открытое письмо», «Новости компаний» і PR. Згідно з Законом України «Про рекламу», рекламні матеріали мають бути марковані словами «реклама» або «на правах реклами».

 

«Медіаграмотність»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду