Поліна Дорожкіна: «Навіть найскладнішу тему має бути викладено максимально просто»

Поліна Дорожкіна: «Навіть найскладнішу тему має бути викладено максимально просто»

00:00,
14 Листопада 2013
1734

Поліна Дорожкіна: «Навіть найскладнішу тему має бути викладено максимально просто»

00:00,
14 Листопада 2013
1734
Поліна Дорожкіна: «Навіть найскладнішу тему має бути викладено максимально просто»
Поліна Дорожкіна: «Навіть найскладнішу тему має бути викладено максимально просто»
Про особливості роботи над додатком «Здоров’я» в газеті «Сегодня» – у майстер-класі Поліни Дорожкіної 

Кожен матеріал на тему здоров’я в газеті «Сегодня» супроводжується великою кількістю коментарів фахівців. Тому щоразу журналісти настільки занурюються в тему, що стають у ній справжніми експертами. В цьому запевняє в. о. керівника відділу «Твоё» всеукраїнської газети «Сегодня» Поліна Дорожкіна. Про те, як висвітлюється медична тематика в цьому виданні, вона розповіла учасникам Школи медичної журналістики – навчального проекту для представників ЗМІ, який реалізує Національна спілка журналістів України в партнерстві з громадською спілкою «Міжнародний клуб лікарів і фармацевтів» та за підтримки Міністерства охорони здоров’я України.

Із вересня у четверговому номері газети виходить додаток «Твоё здоровье» на 8 сторінках. Раніше цій тематиці відводилося вдвічі менше площі. Рішення збільшити обсяг було прийнято у зв’язку з тим, що тема здоров’я викликає інтерес аудиторії, а також у зв’язку з можливістю залучати на ці шпальти рекламу.

Загалом відділ «Твоё» готує матеріали на споживацьку тематику. Згідно з дослідженнями аудиторії, яке було проведено нещодавно, більшість читачів цих шпальт – люди віком від 35 років (при цьому на 9 читачів припадає 10 читачок) із середнім доходом 2–4 тис. грн. на місяць. Тому, як каже Поліна Дорожкіна, журналісти у своїх матеріалах пишуть про ті товари й послуги, які цим читачам по кишені. Це саме стосується й тематики здоров’я.

«Завжди шукаємо можливості написати більш „бюджетну” статтю. Знаходимо варіанти, як зробити щось безкоштовно. Наприклад, роблячи огляд санаторіїв для вагітних, завжди знайдемо безкоштовні й напишемо про них більше, ніж про платні», – каже Поліна Дорожкіна.

Своєрідна «газета в газеті» має свою обкладинку. На ній розміщують центральну ілюстрацію позитивного спрямування. Варіанти шукають разом із дизайнерами та художниками.

«На перших сторінках додатку даємо якусь актуальну тему. Взимку це може бути грип, влітку – дієти чи вправи на морі. Якщо взагалі немає інформаційних приводів, завжди можемо зробити розширений матеріал на тему, яка постійно актуальна, наприклад, про сезонні корисні продукти», – зазначає редактор.

За її словами, інтерес у аудиторії викликає тема психології.

«Раніше такі матеріали ми давали “від випадку до випадку”, а зараз обов’язково публікуємо психологічні тести. Причому, як свідчать опитування, особливо мають попит різні графічні тести, де є можливість помалювати. Вони завжди ідуть “на ура”», – каже Поліна.

До тестів у «Сегодня» – свій підхід. Їх розробляють психологи-практики. Питання добираються неочікувані, розшифровки подаються в гумористичній формі. Дизайн цих сторінок часто спланований таким чином, аби людині вже не потрібно було шукати папір для зображень чи запису відповідей.

Ще одна обов’язкова рубрика в додатку – «Запитання – відповідь». Утім, як каже журналістка, більшість читачів телефонують із надто особистими питаннями, тому для висвітлення в газеті вибираються ті, що мають більш загальний характер і можуть стосуватися також інших людей: «Усі інші теми намагаємося вибудувати за принципом різноманітності. Обов’язково дати щось про дітей – починаючи з психології та закінчуючи правильним харчуванням школяра. Періодично публікуємо матеріали для вагітних, скоро запустимо окрему рубрику. Це також добре читається».

До кожної теми журналісти намагаються добирати оригінальні способи подачі. Тому що більшість із них уже не раз висвітлювалися у ЗМІ.

«Звісно, журналіст має знатися на медицині. До того ж, у нас кожна стаття супроводжується такою великою кількістю дзвінків експертам, що ми самі занурюємося в цю тему як спеціалісти. І поки не докопаємося до кожної дрібниці, в друк матеріал не здаємо».

Часто газета проводить також «прямі лінії» з експертами. Шукати таких лікарів, які можуть цікаво й змістовно коментувати й відповідати на запитання, досить нелегко. Допомагають особисті зв’язки.

«Прямі лінії», які проводяться  в редакції, транслюються на сайті видання, тому там завжди можна побачити повну версію.

У кожному номері додатку подаються матеріали про їжу, корисні і шкідливі властивості продуктів, дієти. Це, як каже Поліна Дорожкіна, набирає багато переглядів на сайті й коментарів.

«Завжди викликають інтерес матеріали про те, як люди перемогли ту чи іншу хворобу. Шукаємо героїв, які змогли подолати недугу власними зусиллями. Але досвід наших героїв завжди коментують фахівці», – розповідає журналістка.

Єдина тема, на яку є певні «табу» – сексуальна. «Ми позиціонуємо себе як газета для всієї сім’ї, тому не можемо з усіма подробицями висвітлювати таку тематику. Матеріали на такі теми пишуться дуже акуратно, завуальовано, медичні подробиці чи терміни подаємо обережно», – зазначає редакторка.

Поліна Дорожкіна визнає: більший інтерес у аудиторії викликають матеріали, подані у трохи розважальному стилі.

«Величезні масиви тексту люди не хочуть читати. А от фотографії завжди розглядатимуть. Коли готуємо матеріали, завжди пам’ятаємо: навіть найскладнішу тема має бути викладено максимально просто. Як казав Ейнштейн: якщо ви не можете пояснити прибиральниці, чим займаєтеся у своїй лабораторії, то ви й самі цього не розумієте», – підсумовує Поліна Дорожкіна.

Майстер-клас Поліни Дорожкіної відбувся в рамках модулю Школи медичної журналістики «Серцево-судинні захворювання». Школа медичної журналістики – проект Національної спілки журналістів, що передбачає серію навчальних заходів для журналістів, які працюють над висвітленням медичної тематики. Проект реалізується за підтримки Міністерства охорони здоров’я України.

Фото НСЖУ

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
scm.com.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду