З'явився український переклад книжки Дена Ґіллмора «Mediactive»

З'явився український переклад книжки Дена Ґіллмора «Mediactive»

13:13,
22 Грудня 2017
6379

З'явився український переклад книжки Дена Ґіллмора «Mediactive»

13:13,
22 Грудня 2017
6379
З'явився український переклад книжки Дена Ґіллмора «Mediactive»
З'явився український переклад книжки Дена Ґіллмора «Mediactive»
Автори:
Німецька організація Академія Interlink з налагодження міжнародного діалогу й журналістики (The Interlink Academy for International Dialog and Journalism) підготувала переклад книжки відомого американського медіаексперта Дена Ґіллмора (Dan Gillmor) «Mediactive» українською мовою.

Про це організація повідомила на своїй сторінці в Facebook.

Книжка знаходиться в вільному доступі в інтернеті, де з нею можуть ознайомитися всі охочі.

Книжку пана Ґіллмора присвячено медіаграмотності й водночас вона є підручником для громадянських журналістів. «Ми живемо в добу інформаційного надлишку і багато з тих новин, які ми дивимося, слухаємо й читаємо, є хибними, брехливими або навіть небезпечними.  Проте ви і я можемо підпорядкувати медіа і змусити їх служити нам –усім нам, якщо станемо активними медіаспоживачами й користувачами», – зазначається на обкладинці книжки.

У своїй передмові до українського видання Ден Ґіллмор пише, що дуже важливо боротися з дезінформацією й припинити приймати на віру все, що стверджується в ЗМІ, особливо що стосується екстрених новин.

«З того часу, як цю книгу було видано вперше, медіаграмотна громада домоглася значних успіхів та переконала батьків, педагогів й медіаорганізації, що нам необхідно допомогти людям навчитися орієнтуватися в потокові інформації, який з кожним днем лише зростає, – стверджує автор. – Прогрес є, але ми повинні бути активнішими. Громадянськість заснована на активності позиції, а достовірна інформація допомагає її сформувати. В епоху цифрових технологій бути медіаграмотним є не опцією, а завданням для кожного з нас».

Корі Доктороу, співредактор та співвласник сайту Boing Boing й автор книги «For the Win», називає цю книжку «майстер-класом з медіаграмотності для XXI-го століття, що стосується всіх рівнів: від найдрібніших деталей використання програмного забезпечення wiki аж до найпросунутіших та найрозумніших порад щодо реформування законодавства та політики, які дозволять зробити новини кращими й менш упередженими».

Перекладачем книжки стала Олеся Головко. Організація також висловила подяку Тетяні Роговій та Артему Бабаку за їхню допомогу.

Ден Ґіллмор – американський журналіст, засновник, інвестор та консультант у компаніях, що спеціалізується на інформаційних технологіях. Він очолює Найтівський центр цифрового медіапідприємництва в Школі журналістики і масових комунікацій імені Волтера Кронкайта при Університету штату Аризона. Автор книжки «Ми, медіа: журналістика від пересічних людей для пересічних людей».

The Interlink Academy for International Dialog and Journalism – неприбуткова організація, що базується в м.Гамбург, Німеччина. Заснована в 2014 році, вона розробляє та організовує міжнародні програми обміну та професійні тренінги для журналістів усіх напрямків у різних країнах. Організація ставить на меті підвищення професіоналізму журналістів та просування свободи преси в усьому світі.

Нагадаємо, цього року The Interlink Academy for International Dialog and Journalism разом з ГО «Інститут розвитку регіональної преси» провели «Школу блогерів і громадських журналістів» на базі Запорізького національного університету, Чернівецького національного університету, Сумського державного університету та Полтавського національного педагогічного Університету.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду