Вийшов друком посібник для вчителів «Медіаграмотність на уроках суспільних дисциплін»

Вийшов друком посібник для вчителів «Медіаграмотність на уроках суспільних дисциплін»

14:12,
22 Березня 2016
15872

Вийшов друком посібник для вчителів «Медіаграмотність на уроках суспільних дисциплін»

14:12,
22 Березня 2016
15872
Вийшов друком посібник для вчителів «Медіаграмотність на уроках суспільних дисциплін»
Вийшов друком посібник для вчителів «Медіаграмотність на уроках суспільних дисциплін»
Автори:
В Україні вийшов друком посібник для вчителів «Медіаграмотність на уроках суспільних дисциплін».

Видання презентували 19 березня під час Четвертої міжнародної науково-методичної конференції «Практична медіаграмотність: міжнародний досвід та українські перспективи», повідомляє Академія української преси (АУП).

Академія спільно з Центром вільної преси (ЦВП) створила й видала посібник за підтримки програми МАТРА Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів. Авторами посібника стало семеро експертів:  Тамара Бакка, Оксана Волошенюк, Людмила Гуменюк, Раїса Євтушенко, Тетяна Мелещенко, Олександр Мокрогуз та Валентина Потапова.

Творці видання зазначають, що це перша спроба інтеграції медіаграмотності у викладання суспільних дисциплін. Посібник «Медіаграмотність на уроках суспільних дисциплін» вже рекомендовано Міністерством освіти і науки України.

Видання містить 11 розділів. У перших трьох пояснюється, що таке медіа, медіаосвіта, медіаграмотність та новинна грамотність, а також окреслено базові методики критичного мислення. У решті автори запропонували плани-конспекти уроків для курсів «Історія України», «Всесвітня історія», а також «Людина і світ» з таких дискусійних тем, як: боротьба України за незалежність в 1917-1920 роках, українізація, Голодомор, світові війни, нацизм, пропаганда, субкультури тощо.

Практичні завдання з посібника можуть бути використані під час вивчення курсів за вибором, факультативних курсів, виховних годин, занять гуртків з історії, журналістики тощо.

«Сьогодні ми досить часто стикаємося я з ситуацією, коли намагаються упереджено подати історичні події. І хоча новітня історія лише прокладає шлях, в нашому посібнику педагоги матимуть змогу дізнатися, як навчити учнів знаходити потрібну інформацію і переконуватися в її достовірності, як відокремлювати пропаганду від фактів, фільтрувати інформацію в ситуаціях конфлікту та багато іншого», – зазначає співавтор і науковий редактор посібника Оксана Волошенюк, яка також є менеджером медіаосвітніх програм Академії української преси.

Кандидат історичних наук, доцент кафедри методики навчання суспільних дисциплін і гендерної освіти факультету історичної освіти НПУ імені М. П. Драгоманова й співавтор посібника Тетяна Мелещенко розповіла, що автори запропонували практичні вправи, що можуть бути використані вчителем на уроках

«Вправи є інтерактивними, спрямовані на формування критичного мислення і включають роботу з різними видами та джерелами мас-медіа. Матеріал підібрано з врахуванням вікових особливостей учнів та з метою розвитку їх пізнавального інтересу до медіаосвіти», – каже пані Мелещенко.

З електронним варіантом книги можна ознайомитись тут. Посібник вийшов в рамках Бібліотеки масової комунікації та медіаграмотності АУП.

У конференції «Практична медіаграмотність: міжнародний досвід та українські перспективи» АУП взяли участь педагоги, співробітники бібліотек, експерти із медіаосвіти, дослідники медіа, громадські активісти. Секції були присвячені різним аспектам медіаосвіти: впровадженню її у початковій, середній та вищій школі, підготовці педагогів у закладах післядипломної освіти, медіапсихології, а також медіаграмотності як громадянській компетенції. Учасники погодилися, що саме медіаграмотність є найефективнішим способом боротьби із неякісними чи пропагандистськими ЗМІ.

Нагадаємо, наприкінці минулого року в Бібліотеці масової комунікації та медіаграмотності Академія української преси (АУП) також вийшов друком посібник «Абетка медіа» професора Берлінського технічного університету Норберта Больца.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду