В СБУ розповіли про кібератаки та інші інформаційні загрози під час виборів
В СБУ розповіли про кібератаки та інші інформаційні загрози під час виборів
У прес-службі СБУ повідомили, що атаки на сервер Центральної виборчої комісії здійснювалися безперервно, однак успіхів не досягли.
З метою своєчасного надходження інформації щодо виборів СБУ, Держспецзв’язок України та провідні українські ІТ-компанії розробили нову модель протидії подібним загрозам. Одним із її елементів є десятикратне резервування каналів зв’язку інформаційних систем ЦВК.
У Києві затримали організовану групу хакерів, що готувала виведення з ладу інформаційні ресурси ЦВК з метою поставити під сумнів результати голосування. Технічні засоби, а також спеціалізоване програмне забезпечення російського виробництва у зловмисників вилучили та відправили на експертизу, повідомляють у прес-службі СБУ.
Ще одне кримінальне провадження зареєстрували у Вінниці. Там виявили і заблокували незаконну діяльність двох серверів, які орендував громадянин РФ. «Отримавши шляхом зламу несанкціонований доступ до серверів хостинг-провайдера «Бестхостинг», зловмисники згенерували потужну DDOS-атаку на інформаційні ресурси ЦВК (потужністю понад 200 000 пакетів в секунду)», - йдеться у повідомленні.
Спеціалісти СБУ також запобігли перевантаженню ліній зв’язку шляхом безперервного автодозвону на стаціонарні телефони виборчих округів Тернопільської, Житомирської, Полтавської та Волинської областей.
У Дніпропетровській області виявили та недопустили перенаправлення електронних протоколів із результатами голосування на сторонню IP-адресу. Таким чином зловмисникам не вдалося сфальсифікувати результати волевиявлення у цьому регіоні.
Крім цього, СБУ спільно із ЦВК виявили та своєчасно знешкодили шкідливе програмне забезпечення в електронній системі обробки даних. Отже, не була здійснена «інформаційна акція» російської сторони про оголошення лідером президентських перегонів із 37% голосів Дмитра Яроша.