ms.detector.media
27.05.2014 00:00
В СБУ розповіли про кібератаки та інші інформаційні загрози під час виборів
В СБУ розповіли про кібератаки та інші інформаційні загрози під час виборів
Фахівці Служби безпеки України зупинили багато хакерських атак на офіційний сайт ЦВК та систему «Вибори» під час підготовки до виборів та в день голосування. Більшість атак було здійснено з території Російської Федерації із використанням бот-мереж, повідомляє прес-служба СБУ.

У прес-службі СБУ повідомили, що атаки на сервер Центральної виборчої комісії здійснювалися безперервно, однак успіхів не досягли.

З метою своєчасного надходження інформації щодо виборів СБУ, Держспецзв’язок України та провідні українські ІТ-компанії розробили нову модель протидії подібним загрозам. Одним із її елементів є десятикратне резервування каналів зв’язку інформаційних систем ЦВК.

У Києві затримали організовану групу хакерів, що готувала виведення з ладу інформаційні ресурси ЦВК з метою поставити під сумнів результати голосування. Технічні засоби, а також спеціалізоване програмне забезпечення російського виробництва у зловмисників вилучили та відправили на експертизу, повідомляють у прес-службі СБУ.

Ще одне кримінальне провадження зареєстрували у Вінниці. Там виявили і заблокували незаконну діяльність двох серверів, які орендував громадянин РФ. «Отримавши шляхом зламу несанкціонований доступ до серверів хостинг-провайдера «Бестхостинг», зловмисники згенерували потужну DDOS-атаку на інформаційні ресурси ЦВК (потужністю понад 200 000 пакетів в секунду)», - йдеться у повідомленні.

Спеціалісти СБУ також запобігли перевантаженню ліній зв’язку шляхом безперервного автодозвону на стаціонарні телефони виборчих округів Тернопільської, Житомирської, Полтавської та Волинської областей.

У Дніпропетровській області виявили та недопустили перенаправлення електронних протоколів із результатами голосування на сторонню IP-адресу. Таким чином зловмисникам не вдалося сфальсифікувати результати волевиявлення у цьому регіоні.

Крім цього, СБУ спільно із ЦВК виявили та своєчасно знешкодили шкідливе програмне забезпечення в електронній системі обробки даних. Отже, не була здійснена «інформаційна акція» російської сторони про оголошення лідером президентських перегонів із 37% голосів Дмитра Яроша.

ms.detector.media