Хакери атакували сайт польського PAP та двічі опублікували новину про мобілізацію в країні
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Хакери атакували сайт польського PAP та двічі опублікували новину про мобілізацію в країні
На сайті польського державного інформагентства PAP 31 травня двічі з'являлося повідомлення про те, що з 1 липня у країні нібито розпочнеться мобілізація.
В опублікованому повідомленні йшлося про те, що прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск начебто ухвалив рішення призвати 200 тисяч громадян країни. У ньому наголошувалося, що мобілізованих відправлять в Україну для захисту її територіальної цінності, а також перераховувалися категорії громадян, які будуть призвані до армії. Повідомлення було опубліковано о 15:00 та 15:20 за київським часом, пише Onet.
Невдовзі після цього PAP видалило фейкові тексти та виступило зі спростуванням.
Голова Бюро національної безпеки Яцек Севера заявив, що причиною публікації фейкових повідомлень була, ймовірно, російська кібератака.
«У Республіці Польща мобілізацію проводить президент, згідно з процедурою, що визначена статтею 136 конституції. Навіть у цьому вони помиляються. Я контактую з урядом з цього питання. Погана новина для Росії: з Польщею не можна грати в таких питаннях», — сказав посадовець.
Дональд Туск зі свого боку також пов'язав хакерську атаку з Росією.
«Ще одна дуже небезпечна атака хакера добре ілюструє російську стратегію для дестабілізації напередодні європейських виборів. Польські служби готові та діють під контролем міністерства внутрішніх справ. Стає все очевиднішим, наскільки важливі для нас ці вибори», — написав він у соцмережі X.
Нагадаємо, напередодні голова Агентства Європейського Союзу з кібербезпеки Юхан Лепассаар повідомив, що кількість хакерських атак, чимало з яких підтримуються Росією, в Європейському Союзі за останні місяці 2024 року подвоїлася. Вони, зокрема, націлені на сервіси, пов'язані з виборами.
Експерти попереджають, що штучний інтелект також використовується для впливу на західних виборців за допомогою оманливої інформації, в тому числі через створення дипфейків — зображень, відео- та аудіокліпів, які мало відрізняються від реальних і використовуються для дезінформації.
- Читайте також: Угорщина знала про масштабну кібератаку росіян на своє МЗС у 2022-му і приховала її, — ЗМІ
Фото: Albert Zawada / PAP