У Нацполіції заявили про причетність Opendatabot до витоку даних українців. Згодом помилку виправили
У Нацполіції заявили про причетність Opendatabot до витоку даних українців. Згодом помилку виправили
Цього тижня в Україні сталася скандальна історія: виявилося, що Telegram-бот продає особисті дані українців. Там була наявна база даних українців із 26 млн водійських посвідчень та інша інформація з персональними даними громадян. У Міністерстві цифрової трансформації заперечують, що бот пов’язаний із додатком «Дія». Служба безпеки України розпочала слідчі дії.
14 травня у Нацполіції заявили, що інформація про витік персональних даних громадян з державного цифрового сервісу «Дія» не підтвердилася. Також у відомстві заявили таке:
«У рамках досудового розслідування проведені первинні оперативно-слідчі дії. За їх результатами встановлено, що інформація має ознаки фрагментарних наборів даних, скомпільованих з різних джерел і ресурсів, включаючи Опендатабот – сервіс, який працює в популярних месенджерах і дозволяє отримати актуальні дані про компанії».
У Opendatabot висловили обурення такою заявою та зажадали вибачень від Нацполіції.
«Ось кілька тез, з якими мені б дуже хотілося, щоб ви були знайомі: 1. Опендатабот працює тільки з відкритими державними даними. 2. Контракти з розпорядниками інформації або посилання на першоджерела ми готові надати Поліції при першій же вимозі. До слова, поліція в ході розслідування до нас поки не зверталася. 3. Ця заява не тільки шкодить нашій діловій репутації, а й ставить під питання процес відкриття даних в Україні. Адже хто захоче відкривати дані, якщо вони "на думку поліції" готові принести шкоду мільйонам українців», - зазначила Дарина Даниленко, голова PR-служби Opendatabot.
MediaSapiens звернувся за коментарем щодо цієї ситуації до директора департаменту комунікації МВС України Артема Шевченка. За його словами, сталася «стилістична помилка», і Opendatabot не хотіли звинувачувати.
«Це помилка. Якщо ви перечитаєте оновлений варіант заяви, то згадки Opendatabot там вже не знайдете», - прокоментував пан Шевченко.
Нагадаємо, раніше для MediaSapiens керівник «Дії» Мстислав Банік розповів, скільки в Україні реєстрів із персональними даними громадян, чи захищені вони та чи їх вже зламали.
Фото: Нацполіція