РФ провела безпрецедентну кіберкампанію проти виборчої системи США – звіт розвідки США

РФ провела безпрецедентну кіберкампанію проти виборчої системи США – звіт розвідки США

17:10,
10 Травня 2018
1682

РФ провела безпрецедентну кіберкампанію проти виборчої системи США – звіт розвідки США

17:10,
10 Травня 2018
1682
РФ провела безпрецедентну кіберкампанію проти виборчої системи США – звіт розвідки США
РФ провела безпрецедентну кіберкампанію проти виборчої системи США – звіт розвідки США
Автори:
Комітет з розвідки Сенату США опублікував звіт за результатами розслідування кібернападів Росії на цифрові системи голосування у США напередодні президентських виборів 2016 року.

Про це повідомляє The Hill.

У звіті комітет констатував, що влада Росії провела «безпрецедентну, координовану кіберкампанію» проти державної системи голосування. Розвідка дійшла висновку, що хакери, пов’язані з Росією, мали змогу «змінити, чи видалити дані реєстрації виборців» у невеликій кількості американських штатів протягом голосування 2016 року.

Комітет заявив, що підтвердив оцінку розвідувальних служб про те, що хакери, пов’язані з урядом Росії, націлювались на виборчу інфраструктуру, однак свідчення того, що вони вплинули на результати голосування, відсутні.

У комітеті ствреджують, що 21 американський штат зазнав кібернападів від хакерів, пов’язаних з Москвою. Щодо 18 штатів  є однозначні свідчення нападу. Законодавці також зазначають, що інші штати зареєстрували «підозрілу або зловмисну діяльність» про яку комітет, однак, не може точно сказати, чи походила вона з Росії.

Відомство повідомило, що більшість спроб хакерів полягали в випробуванні на вразливість сайту Держсекретаря США чи інфраструктури реєстрації виборців й не здійснили успішних атак. Проте, принаймні у шести штатах хакери, пов'язані з Росією, «провели спроби зловмисного доступу до веб-сайтів, пов'язаних із голосуванням».

«В невеликій кількості штатів, пов’язані з Росією хакери змогли отримати доступ до захищених елементів виборчої інфраструктури, – повідомив комітет. – В невеликій кількості штатів, ці хакери мали можливість, щонайменше, змінити, чи видалити дані реєстрації виборців, однак, як видається, вони не могли маніпулювати окремими голосами, або даними про голосування».

Цей звіт став першим у справі російського втручання у вибори. Комітет вже більше року розслідує втручання РФ у кампанію, зокрема можливу змову між штабом президента Трампа і Москвою. Голова комітету Ричард Берр (Richard Burr) повідомив журналістам, що завершення слідства очікується в серпні.

Нагадаємо, нещодавно співробітниця Міністерства внутрішньої безпеки США Джанет Манфра (Jeanette Manfra) заявила, що напередодні виборів президента США 2016-го року цілями російських хакерів стали комп'ютерні системи у понад 21 американському штаті.

У квітні Національний центр кібербезпеки Великобританії (NCSC), американське ФБР та Міністерство національної безпеки США (DHS) випустили спільне сповіщення про шкідливу інтернет-діяльність, яку провадить уряд Росії. У ній вони попереджають про широкомасштабну кампанію з кібератак та кібершпіонажу, головними цілями якої є державні та приватні організації, які водночас мають критично важливе значення для інфраструктури. 

У лютому Сполучені Штати і Британія звинуватили Росію поширенні вірусу-вимагача NotPetya в червні 2017 року. Цей вірус порушив діяльність компаній по всій Європі, головним чином в Україні. У РФ відкидають ці звинувачення.

Крім того, нещодавно Федеральний уряд Австралії заявив про причетність Росії до низки кібератак проти сотень австралійських компаній, які відбулися торік.

 

 

pxhere.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду