Цілями російських хакерів перед виборами 2016 стали понад 21 штат Америки — МВС США

Цілями російських хакерів перед виборами 2016 стали понад 21 штат Америки — МВС США

12:20,
25 Квітня 2018
1782

Цілями російських хакерів перед виборами 2016 стали понад 21 штат Америки — МВС США

12:20,
25 Квітня 2018
1782
Цілями російських хакерів перед виборами 2016 стали понад 21 штат Америки — МВС США
Цілями російських хакерів перед виборами 2016 стали понад 21 штат Америки — МВС США
Автори:
Співробітниця Міністерства внутрішньої безпеки США Джанет Манфра (Jeanette Manfra) заявила, що напередодні виборів президента США 2016-го року цілями російських хакерів стали комп'ютерні системи у понад 21 американському штаті.

Про це вона сказала під час слухань у Сенатському комітеті із питань внутрішньої безпеки (Senate Homeland Security Committee), повідомляє «Голос Америки».

За словами помічниці міністра, МВС США може з упевненістю говорити про те, що 21 штат став ціллю втручання на основі даних отриманих від розвідувальних служб та сенсорів, якими споряджені комп'ютерні системи окремих штатів.

Пані Манфра очолює напрямок кібербезпеки у міністерстві та відповідає за надійний захист критичної інфраструктури країни. Вона переконана, що насправді обсяги кібервтручання російських хакерів ще більші.

«Я думаю, що ми можемо говорити, що цілями стали більшість штатів», — заявила Джанетт Манфра.

При цьому урядовець відзначила, що у більшості випадків, проаналізованих американським міністерством, хакери шукали слабкості систем, а не намагались втрутитись у їхню роботу. Чиновниця заявила, що лише незначна кількість систем зазнали прямих втручань.

Пані Манфра наголосила, що забезпечення безпеки виборів у США є провідним національним інтересом та пріоритетом її відомства й воно активно над цим працює. «Ми не можемо дозволити повторення цього», — заявила вона.

Міністерство внутрішніх справ водночас наголошує, що цілями хакерів із РФ не були системи підрахунку голосів на виборах, і що докази впливу на результати виборів  відсутні.

Нагадаємо, цього місяця Національний центр кібербезпеки Великобританії (NCSC), американське ФБР та Міністерство національної безпеки США (DHS) випустили спільне сповіщення про шкідливу інтернет-діяльність, яку провадить уряд Росії. У ній вони попереджають про широкомасштабну кампанію з кібератак та кібершпіонажу, головними цілями якої є державні та приватні організації, які водночас мають критично важливе значення для інфраструктури. 

У лютому Сполучені Штати і Британія звинуватили Росію поширенні вірусу-вимагача NotPetya в червні 2017 року. Цей вірус порушив діяльність компаній по всій Європі, головним чином в Україні. У РФ відкидають ці звинувачення.

Крім того, нещодавно Федеральний уряд Австралії заявив про причетність Росії до низки кібератак проти сотень австралійських компаній, які відбулися торік.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
nbcnews.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду